• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[Temat do usunięcia]

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
152 wizyt
pytanie zadane 5 stycznia 2021 w Offtop przez qoudaris Nowicjusz (180 p.)
zmienione kategorie 11 listopada 2021 przez qoudaris
[.................................................................................................]

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 5 stycznia 2021 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
wybrane 8 stycznia 2021 przez qoudaris
 
Najlepsza
Z tego co pamiętam, to MZ na kursie C++ tłumaczy przede wszystkim podstawy programowania (stety, niestety w kontekście C++). Więc jeśli już wiesz czym są zmienne, pętle, ify, funkcje (ogólnie czym są i dlaczego się ich używa), to IMO już idź do docelowego języka. Nie ma głębszego sensu dłubać w C++, bo wspomniane PHP i JS działają inaczej - przede wszystkim są dynamicznie typowane i są wyższego poziomu niż C++. W JS dochodzą m.in. aspekty asynchroniczności i DOM'u, w PHP obsługa bazy danych. Robi się też w tych językach z goła inne rzeczy i mają niższy próg wejścia. Więc chcąc robić webówkę, nie trać czasu na szlifowanie C++.
komentarz 8 stycznia 2021 przez qoudaris Nowicjusz (180 p.)
Dzięki za odpowiedź, tak czułem i to chciałem usłyszeć.
+4 głosów
odpowiedź 5 stycznia 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

o PHP ma ograniczone możliwości, więc łączy się go z C++.

największa bzdura jaką słyszałem.  

Zajmij się tym czym chcesz od razu, nie widze podstawy do tego że musisz się uczyć C++ z którego nic nie wykorzystasz. Algorytmika, struktury danych mogą też iść w parze zależy kim chces zbyć jako web developer bo to szerokie pojęcie, jak kroić szablony i stylizować to to Ci nie jest potrzebne. 

komentarz 8 stycznia 2021 przez qoudaris Nowicjusz (180 p.)

o PHP ma ograniczone możliwości, więc łączy się go z C++.

 

największa bzdura jaką słyszałem. 

Czytałem o tym m.in. tutaj. Cytuję pierwszy akapit:

PHP jest obecnie bezdyskusyjnie najpopularniejszym językiem programowania używanym w aplikacjach internetowych. Jego główną zaletą jest prostota i łatwość nauki (chociażby brak jawnych typów). Jednak, ma on także znaczne ograniczenia. PHP nie nadaje się do wykonywania bardziej zaawansowanych algorytmów – język nie posiada odpowiednich narzędzi do tworzenia abstrakcyjnych struktur danych. No to jak sam PHP nie ma takich możliwości, to połączmy go z C++…

 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 260 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2021 w Offtop przez qoudaris Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 147 wizyt
pytanie zadane 26 maja 2017 w Offtop przez theochse Obywatel (1,310 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 3,059 wizyt
pytanie zadane 17 kwietnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez DawidoZki Nowicjusz (120 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...