• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sprzedaż własnego produktu - Arduino

Object Storage Arubacloud
0 głosów
655 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Krojo Nowicjusz (220 p.)
Witam,

Na wstępie chciałbym powiedzieć coś o sobie, gdyż bardzo zależy mi na pomocy/doradztwie/opinii ludzi takich jak wy. Mam 18 lat, więc dla wielu z was jestem zapewne "szczeniakiem". Programowaniem zajmuje się (nie zawodowo oczywiście) od 4 lat. Programuje między innymi w C++, Pythonie (głównie tworze teraz gry 2D). Od pewnego czasu zacząłem interesować się elektroniką. po pewnym czasie zacząłem tworzyć rozmaite układy przy użyciu Arduino.

Z czasem zacząłem się zastanawiać czy to co tworzę dla własnej przyjemności byłoby w stanie przypaść do gustu innym. Chodzi o próbę sprzedaży "systemu" nawadniającego rośliny np. W ogrodzie (Myślę, że pomysł jest dość pospolity, więc nie widzę problemu ażeby napisać to na forum, aczkolwiek szczegóły wykonania zachowam dla siebie). Zastanawiam się czy zrobienie czegoś takiego i próba sprzedaży przez internet ma jakikolwiek sens i szanse na sukces. Dla jasności... Nie chodzi o pieniądze, gdyby urządzenia, z których jest to zrobione były za darmo, próbowałbym to zwyczajnie oddać w użytkowanie. Nie chodzi mi również o masową produkcje, Chcę się głównie dowiedzieć czy ma to jakikolwiek sens "bytu" i czy ktoś będzie w stanie uznać, że ma to jakąś wartość i zapłacić.  Proszę o wyrozumiałość nie jestem ani polonistą ani dobrym mówcą. Będąc w takim wieku wiem niewielu o tego typu sprawach. Z góry dziękuję za każdą opinię :)
komentarz 4 stycznia 2021 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Właściwie same ogólniki. W mojej opinii opis równy "mam produkt, nie wiem co z nim zrobić". No okey, ale jaki produkt? Sam "system nawadniania" to za mało informacji. Możesz udostępnić projekt na otwartej licencji, bo skoro i tak na pieniądzach nie zależy... Chyba, że to to tylko truizmy.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 7 stycznia 2021 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Bardzo się ciesze że młody człowiek taki jak ty ma pomysł jak i chęci by się rozwijać. Super że stworzyłeś system nawadniania, jednak takich systemów jest mnóstwo. W internecie zarówno tym zagranicznym jak i polskim są opisy konstrukcji krok po kroku jak takie coś stworzyć. W biznesie nie tylko pomysł się liczy, lecz jego realizacja. Pierwszy lepszy przykład to firma Apple, czy oni wymyślili komputer, nie. Oni umieją swojej produkty dobrze sprzedać, opakować tak by klient je kupił. Zanim wprowadzisz swój produkt do obrotu proponuje przeczytać ten artykuł:

https://forbot.pl/blog/skonstruowalem-sobie-budzik-z-wifi-a-co-z-ce-id41631

Jeśli chodzi o biznes, mentoring polecam zainteresować się czymś takim jak akademickie inkubatory przedsiębiorczości.
0 głosów
odpowiedź 7 stycznia 2021 przez DobryKurczak Bywalec (2,320 p.)
No jeśli chcesz coś sprzedać, to musisz opracować system, który oprócz samej funkcjonalności będzie prosty w obsłudze oraz trzeba uwzględnić różne sytuacje, które mogłyby wpłynąć na działanie tego układu. No i też dobry marketing. Oczywiście większość zainteresowanych może samemu taki system zrobić, ale na bank większości się nie będzie chciało.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 143 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2022 w Offtop przez Angelikaxx Nowicjusz (190 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 354 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2022 w Sprzęt komputerowy przez Pasjans Początkujący (280 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,460 wizyt
pytanie zadane 6 grudnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez Gabel88 Początkujący (430 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...