• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena strony www

VPS Starter Arubacloud
+3 głosów
583 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2021 w HTML i CSS przez x_000 Obywatel (1,460 p.)
Hej, czy jak na 14 lat nadaje się na #płatne

https://portfolio-md.glitch.me/
komentarz 3 stycznia 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
co masz na myśli na płatne ? Jeśli masz na myśli że ktoś by coś takiego kupił, to nie - zdecydowanie nie, to jest też dla wprawionego kwestia napisania czegos w 2-3 godziny :D
A po drugie sprzedawanie stron to też wiele związków z odpowiednimi konwencjami, a nie samym szablonem

6 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 3 stycznia 2021 przez Bartx Bywalec (2,120 p.)
Paski postępu, szczególnie w procentach (bo co zdecydowało, że to jest np. 77% a nie 75%?), nie wzbudzają zaufania, ich podstawową wadą jest to, że nie określają poziomu wiedzy osoby tylko jej wyobrażenie o posiadanej wiedzy. Strona jak na na taki wiek jest więcej niż ok, jednak, mimo wszystko, na tym etapie, na zdobycie klienta bym nie liczył.
1
komentarz 3 stycznia 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
dokładnie też z racji doświadczenia nie ... polecam % odzwierciedlenia, bo 100% znania języka nie ma nawet ten co go tworzył tak po krótce :) ... więc to jest bardzo wtopowe, szczególnie że o niczym nie mówi tak naprawde
+1 głos
odpowiedź 4 stycznia 2021 przez WiktroH Mądrala (6,550 p.)

Na pewno jest kilka rzeczy do poprawy:

  • Paski procentowe "na ile znasz dany język" po prostu nie mają sensu; albo język znasz i w nim programujesz, i robisz to dobrze, albo nie. I tutaj zgodzę się z @Bartx:

ich podstawową wadą jest to, że nie określają poziomu wiedzy osoby tylko jej wyobrażenie o posiadanej wiedzy

  • Następna sprawa: 

jestem Twórcą stron WWW

W tym miejscu bez sensu jest stosować podkreślenie; użytkownik może przez to (podświadomie) pomyśleć, że to jakiś link. Jeśli chcesz to miejsce wyróżnić (oprócz samej zmiany koloru) - pogrub je. 

  • Poza tym, na Twoim miejscu bardziej wystylizowałbym tą stronę (np. zaokrąglenia border-radius w CSSie, cienie box-shadow w CSSie, zmiana fontów [czcionki] na inną, niż domyślna).
  • Oprócz tego - na stronie są błędy ortograficzne wink.
  • Inna rzecz - nie pisz o rzeczach, których chciałbyś się nauczyć - Twoich potencjalnych klientów to nie obchodzi. Oni będą chcieli żebyś Ty już miał te umiejętności, albo o nich nie pisał (bo po co?).
  • Czym różnią się języki, które mają swoje wykresy (%) od tych, "które lubisz" i dlaczego są oddzielnie?
  • Języki, które znasz i których chcesz się nauczyć po najechaniu na nie myszką podświetlają się. Dlaczego? Przecież nie można ich kliknąć. (A kursor w tym przypadku powinien być jako default)

 

Może moje zdanie Cię nie zadowala, ale naprawdę życzę Ci jak najlepiej; dobrze, że zaczynasz w młodych latach (większe doświadczenie w przyszłości).

 

btw:

#płatne

Na tym forum nie ma hashtagów w opisie tak jak na IG smiley. Jeśli chcesz dodać tagi - zrób to w specjalnym polu tekstowym przy tworzeniu pytania.

0 głosów
odpowiedź 3 stycznia 2021 przez wizarddos Nałogowiec (25,130 p.)
strona jest moim zdaniem bardzo dobra od strony wizualnej. Nic po oczach nie bije. Niezły pomysł z progressbarami ze swoimi umiejętnościami. Tylko może zamiast suchych linków w stopce daj np. divy z socialmedia. To myślę trochę do niej przyciągnie uwagę (Te z boku zauważyłem dopiero po 3 przejrzeniu strony).
komentarz 3 stycznia 2021 przez x_000 Obywatel (1,460 p.)
a nadawało by się na płatne? w sęsie czy mam szanse na zdobycie klienta?
komentarz 3 stycznia 2021 przez wizarddos Nałogowiec (25,130 p.)
Myślę że na płatne się nadaje i szanse masz . Można też trochę poprawić headera bo przy telefonach znika "o mnie" i "kontakt".  a imię jest przyklejone do lewej strony co tworzy pustą przestrzeń. poza tym możesz wyróżnić trochę projekt o swoim aktualnym projekcie to bardziej zwróci uwagę.
komentarz 3 stycznia 2021 przez creend Gaduła (4,700 p.)

@wizadkol123, Ja bym powiedział wręcz przeciwnie o progress barach, co to znaczy, że umiesz JS na 70%? 

1
komentarz 3 stycznia 2021 przez CSSoup Mądrala (6,460 p.)
Fakt, progress bary w sumie same w sobie nie są złe, ale moim zdaniem ładniej wyglądałoby to bez tych procentów.
0 głosów
odpowiedź 3 stycznia 2021 przez Osse Mądrala (7,350 p.)
Strona ładna, przejrzysta a co za tym idzie czytelna, podoba mi się. Zapewne nadaje się na płatne.
0 głosów
odpowiedź 4 stycznia 2021 przez niezalogowany

Ucz się Dalej !smiley

0 głosów
odpowiedź 4 stycznia 2021 przez techno16 Gaduła (4,780 p.)
Zależy jak często korzystałeś z google :)

Efekt końcowy wygląda dobrze.
komentarz 4 stycznia 2021 przez x_000 Obywatel (1,460 p.)
0       razy
komentarz 16 marca 2021 przez janzw4 Bywalec (2,050 p.)
a z jakiego poradnika to robiłeś ? bo jak tak patrze to już chyba z 3 osoby mają podobne portfolio którego autor to Maciej Dębowski

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 321 wizyt
pytanie zadane 28 marca 2021 w HTML i CSS przez janzw4 Bywalec (2,050 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 446 wizyt
pytanie zadane 10 listopada 2020 w HTML i CSS przez fff Gaduła (3,950 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 225 wizyt
pytanie zadane 29 września 2020 w HTML i CSS przez x_000 Obywatel (1,460 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...