• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena strony www

+3 głosów
324 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2021 w HTML i CSS przez Maciej Dēbowski Obywatel (1,460 p.)
Hej, czy jak na 14 lat nadaje się na #płatne

https://portfolio-md.glitch.me/
komentarz 3 stycznia 2021 przez Wiciorny Mędrzec (197,400 p.)
co masz na myśli na płatne ? Jeśli masz na myśli że ktoś by coś takiego kupił, to nie - zdecydowanie nie, to jest też dla wprawionego kwestia napisania czegos w 2-3 godziny :D
A po drugie sprzedawanie stron to też wiele związków z odpowiednimi konwencjami, a nie samym szablonem

6 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 3 stycznia 2021 przez Bartx Bywalec (2,100 p.)
Paski postępu, szczególnie w procentach (bo co zdecydowało, że to jest np. 77% a nie 75%?), nie wzbudzają zaufania, ich podstawową wadą jest to, że nie określają poziomu wiedzy osoby tylko jej wyobrażenie o posiadanej wiedzy. Strona jak na na taki wiek jest więcej niż ok, jednak, mimo wszystko, na tym etapie, na zdobycie klienta bym nie liczył.
1
komentarz 3 stycznia 2021 przez Wiciorny Mędrzec (197,400 p.)
dokładnie też z racji doświadczenia nie ... polecam % odzwierciedlenia, bo 100% znania języka nie ma nawet ten co go tworzył tak po krótce :) ... więc to jest bardzo wtopowe, szczególnie że o niczym nie mówi tak naprawde
+1 głos
odpowiedź 4 stycznia 2021 przez WiktroH Mądrala (6,550 p.)

Na pewno jest kilka rzeczy do poprawy:

• Paski procentowe "na ile znasz dany język" po prostu nie mają sensu; albo język znasz i w nim programujesz, i robisz to dobrze, albo nie. I tutaj zgodzę się z @Bartx:

ich podstawową wadą jest to, że nie określają poziomu wiedzy osoby tylko jej wyobrażenie o posiadanej wiedzy

• Następna sprawa: 

jestem Twórcą stron WWW

W tym miejscu bez sensu jest stosować podkreślenie; użytkownik może przez to (podświadomie) pomyśleć, że to jakiś link. Jeśli chcesz to miejsce wyróżnić (oprócz samej zmiany koloru) - pogrub je. 

• Poza tym, na Twoim miejscu bardziej wystylizowałbym tą stronę (np. zaokrąglenia border-radius w CSSie, cienie box-shadow w CSSie, zmiana fontów [czcionki] na inną, niż domyślna).
  • Oprócz tego - na stronie są błędy ortograficzne wink.
  • Inna rzecz - nie pisz o rzeczach, których chciałbyś się nauczyć - Twoich potencjalnych klientów to nie obchodzi. Oni będą chcieli żebyś Ty już miał te umiejętności, albo o nich nie pisał (bo po co?).
  • Czym różnią się języki, które mają swoje wykresy (%) od tych, "które lubisz" i dlaczego są oddzielnie?
  • Języki, które znasz i których chcesz się nauczyć po najechaniu na nie myszką podświetlają się. Dlaczego? Przecież nie można ich kliknąć. (A kursor w tym przypadku powinien być jako default)

Może moje zdanie Cię nie zadowala, ale naprawdę życzę Ci jak najlepiej; dobrze, że zaczynasz w młodych latach (większe doświadczenie w przyszłości).

btw:

#płatne

Na tym forum nie ma hashtagów w opisie tak jak na IG smiley. Jeśli chcesz dodać tagi - zrób to w specjalnym polu tekstowym przy tworzeniu pytania.

0 głosów
odpowiedź 3 stycznia 2021 przez wizarddos Pasjonat (15,340 p.)
strona jest moim zdaniem bardzo dobra od strony wizualnej. Nic po oczach nie bije. Niezły pomysł z progressbarami ze swoimi umiejętnościami. Tylko może zamiast suchych linków w stopce daj np. divy z socialmedia. To myślę trochę do niej przyciągnie uwagę (Te z boku zauważyłem dopiero po 3 przejrzeniu strony).
komentarz 3 stycznia 2021 przez Maciej Dēbowski Obywatel (1,460 p.)
a nadawało by się na płatne? w sęsie czy mam szanse na zdobycie klienta?
komentarz 3 stycznia 2021 przez wizarddos Pasjonat (15,340 p.)
Myślę że na płatne się nadaje i szanse masz . Można też trochę poprawić headera bo przy telefonach znika "o mnie" i "kontakt".  a imię jest przyklejone do lewej strony co tworzy pustą przestrzeń. poza tym możesz wyróżnić trochę projekt o swoim aktualnym projekcie to bardziej zwróci uwagę.
komentarz 3 stycznia 2021 przez creend Gaduła (4,700 p.)

@wizadkol123, Ja bym powiedział wręcz przeciwnie o progress barach, co to znaczy, że umiesz JS na 70%? 

1
komentarz 3 stycznia 2021 przez CSSoup Mądrala (6,370 p.)
Fakt, progress bary w sumie same w sobie nie są złe, ale moim zdaniem ładniej wyglądałoby to bez tych procentów.
0 głosów
odpowiedź 3 stycznia 2021 przez Osse Mądrala (5,450 p.)
Strona ładna, przejrzysta a co za tym idzie czytelna, podoba mi się. Zapewne nadaje się na płatne.
0 głosów
odpowiedź 4 stycznia 2021 przez niezalogowany

Ucz się Dalej !smiley

0 głosów
odpowiedź 4 stycznia 2021 przez techno16 Gaduła (4,280 p.)
Zależy jak często korzystałeś z google :)

Efekt końcowy wygląda dobrze.
komentarz 4 stycznia 2021 przez Maciej Dēbowski Obywatel (1,460 p.)
0       razy
komentarz 16 marca 2021 przez janzw4 Bywalec (2,050 p.)
a z jakiego poradnika to robiłeś ? bo jak tak patrze to już chyba z 3 osoby mają podobne portfolio którego autor to Maciej Dębowski

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 197 wizyt
pytanie zadane 28 marca 2021 w HTML i CSS przez janzw4 Bywalec (2,050 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 207 wizyt
pytanie zadane 10 listopada 2020 w HTML i CSS przez fff Gaduła (3,950 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 154 wizyt
pytanie zadane 29 września 2020 w HTML i CSS przez Maciej Dēbowski Obywatel (1,460 p.)

86,483 zapytań

135,239 odpowiedzi

300,477 komentarzy

57,229 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...