• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Programista - pierwsza praca

Object Storage Arubacloud
0 głosów
528 wizyt
pytanie zadane 29 grudnia 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez wiktor8k Nowicjusz (210 p.)

Witam, jestem uczniem liceum, który chciałby zdobyć doświadczenie w zawodzie, szukam pierwszej pracy, którą mógłbym połączyć ze szkołą.
Od kilku lat programuję w C++ i uważam, że opanował go w dostatecznym stopniu, przeczytałem wymagania na stanowisko junior developera z komentarza pod tym postem i oprócz znajomości Linuxa nie sprawiają mi one problemu. Zacząłem używać biblioteki SFML oraz EnTT (na samym początku napisałem własny ECS, ale uznałem że lepiej użyć sprawdzonego), aktualnie próbuję rozbić zapewniane przez SFML sf::Sprite, sf::Text i sf::Transformable na komponenty, gdyż zapewnione klasy mi nie odpowiadają oraz uczę się jak w praktyce używać ECS. Muszę tutaj dodać, iż moim marzeniem nie jest praca w game devie, tylko uznałem że to dobry kierunek w kształceniu swoich umiejętności.
Umiem też podstawy Pythona, uczymy się go aktualnie na zajęciach, w ramach samorealizacji napisałem też w Pythonie Discord bota, dzięki czemu nauczyłem się jeszcze więcej.
Znam z zajęć oraz własnej nauki podstawy HTML, CSS oraz Java Script.
Czy mógłby mi ktoś z Państwa powiedzieć gdzie oraz jak mogę szukać takiej pracy, ewentualnie wskazać drogę do dalszego kształcenia?
Pozdrawiam.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 29 grudnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,590 p.)
Najpierw skończ liceum ,potem szukaj pracy, ale nie przestawaj się uczyć.
komentarz 29 grudnia 2020 przez wiktor8k Nowicjusz (210 p.)
Nie zamierzam przestawiać się uczyć, chciałbym tylko zdobyć doświadczenie aby mieć w przyszłości łatwiejszy start. Ja nie szukam prawdziwej pracy, tylko czegoś mniejszego, jakiegoś zlecenia, ewentualnie pracy na wakacje.
komentarz 29 grudnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,590 p.)
no ale na to doświadczenie to trzeba pracy, projektów pokazać się... teraz juniorzy czasem muszą mieć juz -  doświadczenie w branży ... w pracy, nie wiem masz jakieś stworzone aplikacje rozbudowane?
Samo "umiem" to jest nic, co to znaczy umiem- na pewno nie dostaniesz nawet stażu znając 'tylko podstawy' czy tylko język bez własnych projektów
Discord bot jeśli go napisałeś sam na sam bez kopiowania tutoriala to spoko, ale napisanie bota to jest w sumie kwestia 1-2 dni... stwórz jakiś serwis, aplikacje.

Te wymagania to nie sa na zasadzie "umiem opowiedzieć, co to robi etc" tylko to trzeba umieć używac, pracować z tym implementować  a nie wiedzieć jakie ma tylko metody i co to jest czy do czego służy
komentarz 29 grudnia 2020 przez wiktor8k Nowicjusz (210 p.)
Owszem, zdolności praktyczne są bardzo ważne, w wolnym czasie sam piszę własne projekty - na nich się uczę. Jak już mówiłem zajmuję się aktualnie pisaniem jednego programu, gry opartej na SFML i EnTT, czy coś takiego (o ile dopracowane) mogło by służyć za dobre portfolio?
komentarz 29 grudnia 2020 przez wiktor8k Nowicjusz (210 p.)
Czy raczej poleciłby mi Pan pisanie programu np. do obróbki zdjęć? Może jakieś mniejsze programy, pokazujące moje umiejętności (np. proste symulacje)? Albo kopia Powerpointa. Czy to są dobre pomysły?

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 593 wizyt
+2 głosów
2 odpowiedzi 1,287 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 214 wizyt

92,536 zapytań

141,376 odpowiedzi

319,451 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...