• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

biblioteka msql / msqli | PHP SQL na egzaminie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
300 wizyt
pytanie zadane 29 grudnia 2020 w PHP przez radzikuu Użytkownik (890 p.)
Cześć mam za niecały miesiąc egzamin teoretyczny i praktyczny z EE.09 i chciałbym się dowiedzieć jak to jest z bibliotekami  (msql / msqli) na egzaminie praktycznym. Mianowicie czy mogę używać którą wolę czy jeżeli w arkuszu jest tabelka z msql to czy mogę skorzystać z msqli bez żadnej straty punktowej ?
Różnicą jest np. że w poleceniu jest że skrypt wybiera daną bazę danych czyli zapewne mysql_select_db() -w msql.

A w msqli jest krótszy zapis osobiście przeze mnie preferowany msqli_connect(..)

Podsumowując: czy mogę wybierać na egzaminie sposób łączenia z bazą w PHP ?

Pozdrawiam i dzięki z góry za odpowiedź

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 29 grudnia 2020 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)
wybrane 29 grudnia 2020 przez radzikuu
 
Najlepsza
Wersja pakietu XAMPP na egzamin to 7.4.8, zawierająca PHP w takiej też wersji. Zatem biblioteki mysql nie użyjesz. Użycie mysqli (proceduralnie lub obiektowo) lub PDO zależny od ciebie. Sprawdzający nie ma narzuconej jedynie słusznej wersji. W arkuszu była rzeczywiście tabelka tylko z funkcjami mysqli, ale nie sugeruj się tym. Umiesz PDO, stosuj PDO.
komentarz 29 grudnia 2020 przez radzikuu Użytkownik (890 p.)
Ok dzęki wielkie za odpowiedź.
Zdałem sobie sprawę że robiłem egzamin z 2016 roku więc wersja xampp mogła ulec zmianie.
1
komentarz 29 grudnia 2020 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)

Zobacz, jakie będziesz miał oprogramowanie na stanowisku: https://cke.gov.pl/images/_EGZAMIN_ZAWODOWY/WyposazeniePP2017/2020_2021/EE.09_wyp_2021-2023_DK.pdf

Krótko: jest grafika rastrowa, nie ma wektorowej (czyli prosta obróbka zdjęć, np. skalowanie, kadrowanie, przezroczyste tło), po raz pierwszy jest IDE (zatem może być prosta binarka do zrobienia), a do tego jak zwykle - baza danych, prosta strona i skrypt PHP lub JavaScript.

I jeszcze jedno: naucz się nagrywać płytę i co najważniejsze - nagrać WŁAŚCIWE pliki na płytę. Nie uwierzysz ilu "geniuszy" nagrywa skrót do folderu htdosc.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 165 wizyt
pytanie zadane 4 października 2018 w PHP przez olejniczakbydgoszcz Początkujący (290 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 87 wizyt
pytanie zadane 21 grudnia 2016 w SQL, bazy danych przez SkibaMaster Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,255 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2021 w Egzaminy zawodowe przez vulpera Nowicjusz (120 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...