• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Niechcący napisałem rozbudowaną aplikacje. Jestem ciekaw waszej opinii !

VPS Starter Arubacloud
+9 głosów
642 wizyt
pytanie zadane 29 grudnia 2020 w Nasze projekty przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)

Aplikacje zaczynałem pisać dobrych pare lat temu w celu nauczenia się Reacta. Testowałem na niej rożne nowe technologie które potrzebne mi były w pracy. Service workery, PWA, TWA, asystent głosowy. I jakoś tak linijka po linijce rozrosła się w coś co wydaje mi się warto pokazać światu. Dlatego chciałem wpaść po opinie :) 

Appke można pobrać z sklepu play:
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.scan.food.twa

Lub używać przez przeglądarki:
https://scan-food.pl/app/

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 30 grudnia 2020 przez WiktroH Mądrala (6,550 p.)

Wow! Przeglądałem stronę, widziałem też, że zadbałeś o zindeksowanie podstron w Google. Wykonałeś naprawdę kawał dobrej roboty. Na Twoim miejscu zadbałbym jeszcze o dobre pozycjonowanie i dodał Google reCAPTCH'ę do formularza rejestracji (chyba, że wolisz tego nie robić ze względu na prywatność użytkownika). Poza tym jeszcze raz szczerze gratuluję solidnie wykonanej pracy laugh

1
komentarz 1 stycznia 2021 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Nad pozycjonowaniem trochę popracowałem i dodałem tą zakładkę z bazą danych produktów. Liczyłem że google to łyknie bo podstron jest około 100 tyś. Niestety przez kilka miesięcy zindeksował zaledwie 80 sztuk :( Chyba będę musiał sitemape zrobić bo bez niej sobie coś nie radzi.

 reCAPTCHa narazie nie jest mi potrzebna bo użytkownicy mają małe pole manewru do interakcji między sobą. Wiec nawet jeśli bot się zarejestruje nikt na to nie zwróci uwagi :)

Do tego obecnie mam problem że ludzie dość szybko rezygnują z korzystania z aplikacji. Wiem że coś z aplikacją jest nie tak ale nie wiem dokładnie co. Niestety praktycznie nikt nie dzieli się swoją opinią.
1
komentarz 1 stycznia 2021 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Do tego obecnie mam problem że ludzie dość szybko rezygnują z korzystania z aplikacji. Wiem że coś z aplikacją jest nie tak ale nie wiem dokładnie co. Niestety praktycznie nikt nie dzieli się swoją opinią.

Może udostępnij info o tej apce na różnych social mediach (np. na FB jest kilka grup dotyczących frontendu), żeby zwiększyć szanse na otrzymanie feedbacku.

+1 głos
odpowiedź 5 stycznia 2021 przez niezalogowany

Moim zdanie Kawał Dobrej Roboty !laughyes

Przetestowałem i Bardzo Mi się Podoba !!! cheeky Szkoda że na forum nie ma większego oddźwięku !

Chciałbym jednak wyrejestrować konto...Jest taka opcja ?

"Twoje konto jest zarejestrowane przy użyciu logowania zewnętrznego. Skorzystaj z przycisku poniżej aby dokończyć proces logowania. "

 

komentarz 6 stycznia 2021 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)

Oczywiście :) zgodnie z RODO musi być. Jednak nie ma zautomatyzowanej funkcji. Napisz na e-mail : rafal@budzis.pl z adresu e-mail na który zarejestrowałeś konto. (E-mail konta FB lub google) wówczas usunę wszystkie Twoje dane :) Ale może się jeszcze przyda ? Pracuje nad automatyzacją układania diety i tworzenia listy zakupów. 

Dzięki temu każdy będzie wiedział ile jedzenia potrzebuje gdy sklepy zamkną na jeden dzień laugh

+1 głos
odpowiedź 5 stycznia 2021 przez CSSoup Mądrala (6,460 p.)
Czekam na następny temat "Przypadkiem napisałem system operacyjny" :D A tak poważnie mi osobiście bardzo się podoba, sam miałem w planach napisać kalkulator kalorii, więc zawsze będzie to jakaś inspiracja.
komentarz 6 stycznia 2021 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Jeśli potrzebny Ci kalkulator z jakąś unikalną funkcjonalnością daj znać może po prostu dostosuje swój projekt pod Ciebie ;) Jeśli planujesz pisać apke w ramach ćwiczenia to trzymam kciuki. Daj znać jeśli już coś będziesz mieć ;)
komentarz 7 stycznia 2021 przez CSSoup Mądrala (6,460 p.)
Właśnie mój otyły kolega swojego czasu zainspirował mnie do napisania takiej appki (xD), ale aktualnie jestem dosyć zielony w temacie i mam pytanie co do backendu twojej appki. Widzę, że korzystasz z jakichś danych które znajdują się już w bazie, przykładem są produkty które możesz wybrać. Zaciągasz je z wcześniej przygotowanej bazy, czy może używasz innych narzędzi bo średnio orientuje się w tych tematach od strony frontendu?
komentarz 7 stycznia 2021 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Mam własny backed który wyszukuje produkty w mojej bazie danych. Część produktów wpisałem sam do bazy, cześć pobrałem z openfoodfact o czym informuje w stopce.
komentarz 7 stycznia 2021 przez CSSoup Mądrala (6,460 p.)
Ok, wielkie dzięki ;)

Podobne pytania

+3 głosów
0 odpowiedzi 479 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 320 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 271 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...