• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wymagania sprzętowe UE4 (Unreal Engine 4)

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,337 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Pomocnik01 Nowicjusz (150 p.)
Cześć. Ostatnimi czasy wzięło mnie na naukę w UE4 (Level Design), poczytałem trochę na temat wymagań tego silnika i raz pisze iż to jest ważniejsze, a raz to... Czy na owym sprzęcie jest sens w ogóle zabierania się za takie programowanie, czy jednak odpuścić na spory czas i dokupić coś lepszego? Interesuje mnie płynność podczas pracy, jak i sprawdzania w czasie rzeczywistym

Specyfikacje :

 Intel core i7 4770
Płyta główna medion
Pamięć ram ddr3 8gb 1600 mhz
Chłodzenie box
GTX 1050 od MSI
320gb HDD WD blue
512gb SSD plextor
Zasilacz - silentium pc elementum e2 550w

 

Dzięki za pomoc!

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 28 grudnia 2020 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)

Aktualne (chyba) wymagania dla UE4 to

  • OS: Windows 7/8/10 64-bit or Mac OSX Sierra.
  • CPU: Quad-core Intel or AMD processor, 2.5 GHz or faster.
  • RAM: 8 GB, Recommended to have at least 32 GB.
  • GPU: NVIDIA GeForce 470 GTX or AMD Radeon 6870 HD series card or higher.
  • Video Card/DirectX Version: DirectX 11 or DirectX 12 compatible graphics card.
  • For storage purposes, fast SSDs are good.

-------------------------------------------------------

Procesor i RAM do wymiany (Płyta główna również), oczywiście możesz pracować z tym programem na takim sprzęcie, ale nie licz że będzie on w ogóle płynny (będzie się ciął, wieszał na chwile) właszcza że masz 8GB (dla tego programu to można powiedzieć ze 8GB to mocne minimum do obsługi) i nieszczęsne DDR3.

"sprawdzania w czasie rzeczywistym" - z tym może być bardzo ciężko, ale da radę

komentarz 30 grudnia 2020 przez Pomocnik01 Nowicjusz (150 p.)
Dzięki za odpowiedź. Komputer który został podany miał być zamawiany, a więc powiedz mi proszę, czy zmiana na 18gb, zmiana na GTX 1060 3gb i zmiana na niestety procesor i5 4460 wyszło by mi na plus, czy jednak minus, bądź różnicy brak?
komentarz 31 grudnia 2020 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Dokładnie ci nie powiem, ale nie ma sensu pakować GTX1060 (pomimo iż jest mało przydatna) przy takim procku i pamięciach DDR3. Obecny procek ci wystarczy ale pamięć będzie tu wąskim gardłem, nie licz że program będzie "płynny"

Podobne pytania

0 głosów
6 odpowiedzi 4,596 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 541 wizyt
pytanie zadane 30 grudnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez GERaltOwiec Nowicjusz (120 p.)
–1 głos
0 odpowiedzi 235 wizyt
pytanie zadane 24 lutego 2022 w Systemy operacyjne, programy przez Nikso Nowicjusz (230 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...