• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Podejrzenie ataku

Object Storage Arubacloud
0 głosów
519 wizyt
pytanie zadane 26 grudnia 2020 w Bezpieczeństwo, hacking przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
Cześć.

 Ostatnio zauważyłem dziwny wpis w historii mojego banku na smartphone. Otóż była to nieudana transakcja płatności blikiem w biedronce. Jest to o tyle dziwne, gdyż nie robię od kliku lat zakupów w biedronce. Transakcja została zapisana jako niepowodzenie płatności, gdyż na szczęcie kwota przewyższała aktualny stan konta (dobrze mieć oszczędnościowe). Telefon jest zabezpieczony na odcisk palca. Zgłoszenie oczywiście zostało zgłoszone do banku. Podejrzewam, że na telefon mogła się wkraść jakaś apka, która mnie szpieguje i to ona stoi za tym wydarzeniem. Tylko zastanawiam się, czy taka operacja na aplikacji mobilnej banku jest możliwa. Mój smartphone używa systemu operacyjnego iso11. Skanowałem telefon oczywiście za pomocą bitdefender, ale nic nie znalazłem. Nie klikam nigdy w żadne linki itp. Ktoś ma jakieś pomysły? Z góry dziękuje za jakąkolwiek wskazówkę.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 26 grudnia 2020 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Jeśli podejrzewasz atak to natychmiast zmień (na innym sprzęcie) hasło i PIN do karty oraz do aplikacji.

Zobacz wszystkie apki (nawet systemowe) czy któraś dziwnie się zachowuje, czy w internecie jakaś nie została uznana za niebezpieczną.
komentarz 26 grudnia 2020 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
Zmiana hasła i pinu to od razu zrobiłem jak poszedłem już do banku to zgłosić. Co do aplikacja. Zastanawiam się czy Bitdefender wystarczy aby znaleźć jakieś szkodliwe oprogramowanie pracujące w tle.
komentarz 28 grudnia 2020 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Możesz sprawdzić czy coś wykryje.

Pamiętaj że komuś wystarczy sam numer karty kredytowej i skoro ktoś chciał zapłacić blikiem, prawdopodobnie mógł mieć dane do karty, najlepiej będzie jak po skasowaniu (o ile znajdziesz) wirusa czy podejrzaną aplikacje, wyrobisz sobie nową kartę, a tamtą se zablokujesz (w sensie żeby nie można jej nigdzie skorzystać)

Podobne pytania

+2 głosów
3 odpowiedzi 679 wizyt
pytanie zadane 31 stycznia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Wilczu Mądrala (5,190 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 1,085 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2015 w Offtop przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 463 wizyt
pytanie zadane 28 maja 2021 w Bezpieczeństwo, hacking przez gsekulski Użytkownik (800 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,647 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...