• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Acer Nitro 5

Object Storage Arubacloud
0 głosów
550 wizyt
pytanie zadane 22 grudnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez MrMoon Użytkownik (960 p.)
zamknięte 28 grudnia 2020 przez MrMoon
Witam,

Kolega zastanawia się nad zakupem komputera Acer Nitro 5. Podsyłam linka do strony z danymi:

https://www.komputronik.pl/product/708400/acer-nitro-5-nh-q9hep-00h-512gb-m-2-pcie-1tb-hdd.html

czy to dobry wybór? budżet to około 4 500zł :)
komentarz zamknięcia: bo tak :)

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 22 grudnia 2020 przez tangarr Mędrzec (154,780 p.)
Nie polecam. Mam poprzednią wersję (Ryzen 2500U, Radeon 560X).
Problemy, które z nim mam/miałem:
- klawisz 'a' nie zawsze działa
- dwa razy mi padł dysk M2, po wymianie na inny model na razie jest dobrze
- dosyć szybko musiałem wymienić klapę matrycy wraz z zawiasami
- czasami po odłączeniu zasilania w trakcie uśpienia komputer ustawia prędkość procesora na 380Mhz, aby to naprawić trzeba podłączyć i odłączyć kabel zasilania (być może to naprawili w sterownikach bo od ponad miesiąca mnie to nie spotkało)
- kiedyś komputer mi się przegrzał i wyłączył, okazało się, że wentylatory się nie kręcą - udało mi się je odblokować igłą
- nie byłem w stanie uruchomić na nim Linuksa, po dodaniu kilku opcji do jądra modyfikujących zarządzanie energią udało mi się go uruchomić, niestety po aktualizacji BIOSU system znowu przestał się uruchamiać
- musiałem wymienić gniazdo zasilania
komentarz 22 grudnia 2020 przez MrMoon Użytkownik (960 p.)
to co polecasz (do 4k)? :)
0 głosów
odpowiedź 22 grudnia 2020 przez Bartolomeo1122004 Użytkownik (540 p.)
Ja bym na razie z zakupem laptopa gamingowego wstrzymałbym się ponieważ teraz ceny lecą w górę. Po zdalnej nauce i obniżeniem cen to już można się zastanawiać.
0 głosów
odpowiedź 27 grudnia 2020 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)

W tej cenie jeżeli ma być do gier, nieopłacalny.

Lenovo Legion Y540-17 i7-9750H/8GB/256/Win10X GTX1660Ti 

Z kodem "nowyrok" za 4399 zł z wydajniejszą grafiką i podobną wydajnościowo procesorem.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 432 wizyt
pytanie zadane 6 kwietnia 2023 w Sprzęt komputerowy przez Remmi51 Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 153 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 304 wizyt
pytanie zadane 2 lutego 2018 w Grafika i multimedia przez mustang123gt Nowicjusz (120 p.)

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,534 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...