• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

SDL2 - kolizja postaci z tłem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
357 wizyt
pytanie zadane 22 grudnia 2020 w C i C++ przez dnaiel Początkujący (400 p.)

Robię prostą grę z użyciem C/SDL2 - podobną do Dinozaura z Google Chrome. Póki co moja postać (jednorożec) zadeklarowana jako SDL_Surface jest przyklejona do lewej krawędzi ekranu, a poruszać nią możemy z pomocą strzałek w górę i w dół. Udało mi się stworzyć tło, które jest zapętlone i przesuwa się w nieskończoność, niestety aktualnie jest ono tylko nie oddziałującym na nic obrazkiem przesuwającym się w tle - jest również zadeklarowane jako SDL_Surface. 

Chcę znaleźć sposób na wykrywanie kolizji prostokąta postaci oraz tych należących do tła - jak to zrobić? Czy muszę zmienić sposób tworzenia tła? Jestem totalnie zielony jeśli chodzi o SDL ;(

^Postać jest sobie na platformie(która wraz z przeszkodą jest tłem)^

^Tutaj nastąpiła kolizja, postać wniknęła w przeszkodę - jak to wykryć?^

^Tak wygląda plik tło.bmp zadeklarowany jako SDL_Surface i przesuwający się w nieskończonej pętli^

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 22 grudnia 2020 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
wybrane 22 grudnia 2020 przez dnaiel
 
Najlepsza
Są dwa sposoby:

1) Dla każdego pikselu z dolnej i prawej krawędzi postaci sprawdzasz czy tło w tych pikselach jest czarne po uwzględnieniu pozycji postaci i przesunięcia tła.

2) Zdefiniować tablicę prostokątów i w każdej klatce sprawdzać czy jest z którymś kolizja.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 784 wizyt
pytanie zadane 29 sierpnia 2017 w C i C++ przez eldonKarleon Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 379 wizyt
pytanie zadane 17 maja 2019 w C i C++ przez libson Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 189 wizyt
pytanie zadane 3 listopada 2018 w C i C++ przez iksdek Użytkownik (550 p.)

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,529 komentarzy

61,937 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...