• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem pracy w frontendzie

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
308 wizyt
pytanie zadane 20 grudnia 2020 w HTML i CSS przez Vadgame Początkujący (290 p.)
Cześć, mam dosyć dziwny i nietypowy problem. Zaczyna mnie nudzić tworzenie projektów tylko dla samego siebie, chciałbym tworzyć strony na np: czyjeś zlecenie. Tu pojawia się wiele probelmów, nie jestem pełnoletni, nie mam porządnego portfolio i doświadczenia w tej pracy(robiłem 1 zlecenia). Myślałem nad "dołączeniem" się do jakiegoś freelancera, mogłoby to polegać na tym, że ta osoba ma zlecenie, ja je robię lub pomagam w jego robieniu. Czy może mi ktoś podpowiedzieć, czy taki coś ma sens? Używam html, css(scss), js. Na potwierdzenie umiejętności takiej osobie mógłbym zrobić zadany mi projekt. :) Proszę o wyrozumiałość, ale mam trochę rozterkę w moim programistycznym świecie.

4 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 20 grudnia 2020 przez Benek Szeryf (90,870 p.)

Biorąc pod uwagę Twój wiek i doświadczenie, dużo większym sensem jest kontrybucja do wybranego projektu open source. Najpierw musiałbyś rozgryźć taki projekt, tzn. zapoznać się z kodem źródłowym i dokumentacją, następnie przejrzał otwarte zgłoszenia błędów (tzw. issue bądź tickety, zwał jak zwał). Jak już dowiesz się, co należy usprawnić i jak to wykonać, to robisz sobie forka, wprowadzasz zmiany i wystawiasz pull requesta. To co zyskujesz to:

  • znajomość gita
  • praca w grupie
  • dobre praktyki - słaby pull request nie zostanie zmergowany
  • kontakty, followersów
  • turbo wartościowy wpis do portfolio
komentarz 20 grudnia 2020 przez Vadgame Początkujący (290 p.)
Na pierwszy rzut oka spodobał mi się ten pomysł. Czy mógłbyś mi podesłać link do artykułu, w którym jest to dokładniej opisane, bo na ten moment nawet nie wiem jak tego wyszukać w internecie. (:
komentarz 20 grudnia 2020 przez Vadgame Początkujący (290 p.)
Już znalazłem.
+2 głosów
odpowiedź 22 grudnia 2020 przez icelify Użytkownik (800 p.)
Każda minuta pracy ma swoją wartość.

Możesz założyć własną stronę internetową o czymkolwiek tylko byś zechciał i ją rozwijać.

Po troszku.

Można tworzyć darmowe narzędzia online w najróżniejszych dziedzinach.

Darmowe zasoby cyfrowe jak szablony stron, różnego rodzaju grafiki, ikony itp.

Można tworzyć projekty tylko na pokaz - inspiracje.

Można tworzyć sobie taką platformę całą gdzie się będzie realizować wszelkie swoje pomysły.

Oczywiście do tego można pisać artykuły, o czymkolwiek tylko byś nie zechciał.

Każda poświęcona minuta ma wartość, a tą wartość z czasem można także zmonetyzować na wiele sposobów.

Jednak wcześniej tą wartość można budować przez lata, zdobywać doświadczenie - dojrzewać w tym, a jednocześnie dojrzewać będzie kierunek w którym chciałbyś to robić.

Możesz sobie kupić domenę (.com na porkbunie chyba jakieś 14 zł za pierwszy rok, nieco ponad 30 zł za każdy kolejny).

Na początek nie musisz wykupować hostingu, są bardzo dobre i warte do przetestowania darmowe jak netlify, vercel, lub coś więcej niż hosting jak heroku.

Ze świadomością, że każda minuta pracy dokłada do wartości twojego przyszłego biznesu, nie powinieneś czuć się znudzony.
0 głosów
odpowiedź 20 grudnia 2020 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)
Pokaż portfolio światu - ogłaszaj się, szukaj klienta.
0 głosów
odpowiedź 20 grudnia 2020 przez CubeStorm Pasjonat (15,020 p.)
Jeśli nudzi Cię takie coś to polecam odkryć nowe technologie. Zrób research na rynku bibliotek js'owych (a może php'owych? ). Wybierz odpowiednią i baw się tym. Na dzień dzisiejszy juniorzy mają stosunkowo wysoki próg wejścia jeśli chodzi o pierwszą pracę, dlatego liczy się każda cecha. Im więcej się nauczysz tym łatwiej Ci będzie znaleźć pracę w przyszłości, jeszcze przyjdzie na nią pora. Póki co zbieraj doświadczenie w pracy z kodem, gitem i upgrade'uj swoje portfolio. Powodzenia!
komentarz 20 grudnia 2020 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Na dzień dzisiejszy juniorzy mają stosunkowo wysoki próg wejścia jeśli chodzi o pierwszą pracę

nie powiedziałbym... co uważasz za ten "wysoki próg"? Pamietaj, że junior to nie stażysta czy praktykant, junior to etatowy pracownik, od którego firma ma prawo wymagać aby jednak był w stanie robić realne ficzery, a nie tylko się uczyć 8h wszystkiego od podstaw...

komentarz 20 grudnia 2020 przez CubeStorm Pasjonat (15,020 p.)
Chodziło mi głównie o to, że nawet jeśli zna dobrze takie technologie jakie wymienił w poście to ciężko mu się będzie pozytywnie wyróżnić na tle innych ubiegających się o pracę. Na takie stanowiska często aplikują dziesiątki, a czasem setki osób. Dodatkowo często pracodawca wymaga znajomości frameworka.
komentarz 20 grudnia 2020 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Znajomość frameworka jest ok w rekrutacji, i wcale nie chodzi o to abyś biegle znał wszystkie zakamarki frameworka ale jak umiesz gk używać to czesto oznacza, że umiesz pracować z dokumentacja, artykulami itp. Wiele osob bez znajomości frameworka okazuje się, że znają tylko podstawy składni języka i sądzą iż to wystarczy bo np ktoś tak twierdził na bootcampie itp. Wiele osob myli pracę jako junior ze stażem czy praktykami.
komentarz 20 grudnia 2020 przez CubeStorm Pasjonat (15,020 p.)
W 100% się z panem zgadzam.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 264 wizyt
pytanie zadane 10 grudnia 2020 w HTML i CSS przez DominikPie Użytkownik (770 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 364 wizyt
pytanie zadane 16 listopada 2017 w JavaScript przez crova Użytkownik (940 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 549 wizyt
pytanie zadane 24 lipca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez bartekDSAXN Użytkownik (560 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...