• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki ekosystem w sprzętach, czyli apple vs huawei. [ankieta]

Object Storage Arubacloud
0 głosów
412 wizyt
pytanie zadane 20 grudnia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Bartolomeo1122004 Użytkownik (540 p.)
Cześć, mam pewien dylemat chciałbym kupić sprzęt z własnym ekosystemem ale nie wiem czy wybrać apple lub huawei. Ogólnie wiem czym różni się MacOS od Windowsa, ale jaki ekosystem jest bardziej opłacalny a i zapomniałem dodać na początku chcę laptopa. Sprzęt będę wykorzystywać do pracy domowo, szkolnej ale czasem zagram sobie w mniej wymagające tytuły (angry birds, rayman legends). Chcę żeby praca na baterii wytrzymywała około 8-10 godzin, laptop ma być lekki i smukły a w przyszłości kupię inne sprzęty żeby był ten ekosystem.

Proszę o odpowiedź lub podania linku do tego tematu. Pozdrawiam.
Możliwe odpowiedzi:
Apple (6 głosów, 100%)
huawei (0 głosów)
komentarz 20 grudnia 2020 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)

Rzuć okiem na te benchmarki, jak masz jeszcze wątpliwości :)

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 20 grudnia 2020 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
edycja 21 grudnia 2020 przez profesorek96
 
Najlepsza
Patrząc się na rynek to można mieć wrażenie że Huawei to taka chińska kopia Apple. Nie byłem zwolennikiem Apple dopóki nie wszedłem głębiej w temat. Większość ludzi widzi tylko cyferki w postaci ceny oraz oferowanych za nią "słabych" parametrów sprzętu twierdząc, że to jest lans.

Prawda jest taka że 99 procent sprzętu Apple to sprzęt klasy premium. Porównanie Macbooka pro z sprzętem z marketu za 2000 zł nie ma to absolutnie sensu. Jeśli chcemy porównywać komputery to trzeba to robić w tym samym segmencie. Marki takie jak Lenovo, Dell,HP mają w swojej ofercie serie które są często droższe od MacBooków i jakoś nikt z tego nie robi problemu.

Macbook to komputery do pracy, są świetnie wykonane, rewelacyjna obudowa wykonana z aluminium, klawiatura, ekran oddający barwy. Jednak to wszystko można by było znaleźć i u konkurencji. Kluczem do sukcesu jest stworzenie komputera od A do Z. Apple właśnie takie jest dlatego że oferuje również swój system, który jest naprawdę zoptymalizowany pod kątem swoich urządzeń. Zauważ że różnych konfiguracji sprzętu Apple jest niewiele. System może być bardzo dobrze zoptymalizowany. Kolejna sprawa to fakt że system MacOS jest spadkobiercą pierwszego prawdziwego systemu jakim był Unix. Kupując sprzęt Apple płacimy za system, dobrego ultrabooka oraz wsparcie przez najbliższe 5, 6 lat. Tak, mimo że ktoś ma MacBooka Pro z 2014 roku nadal dostaje aktualizacje do najnowszej wersji systemu. Producent o nim nie zapomniał, większość producentów po 2 latach nie ma już części do swoich komputerów.  Sam zastanawiałem się kiedyś nad zakupem Huawei Matebook jednak ostatecznie wybrałem używanego Macbooka Pro 13 calowego z 2014 roku. Po 18 miesiącach użytkowania jestem bardzo zadowolony. Nie miałem problemu z dostępnością aplikacji, 99 procent aplikacji było na system MacOS ewentualnie istniał zamiennik. Powiem więcej kupił bym Mateboka gdyby nie był na nim Windowsa :)

Dziś z perspektywy użytkownika Iphona, Ipada oraz Macbooka mogę powiedzieć że są to naprawdę dobrze wykonane sprzęty, które posłużą ci kilka ładnych lat. Huawei nie jest za długo na rynku, nie ma spójnego systemu. Apple ma, wszystko ładnie się synchronizuje za pomocą iCloud.  Pragnę jeszcze nadmienić że komputery Apple będą w przyszłości nie porównywalne z innymi ponieważ firma z Cupertino przechodzi na swojej procesory.

Macbooki starzeją się z gracją, nawet kilku letni komputer aż tak nie spada z ceny w porównaniu z komputerami innych producentów.
1
komentarz 20 grudnia 2020 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Długa wypowiedź i bardzo sensowna. Podpisuję się pod tym!
1
komentarz 20 grudnia 2020 przez Bartolomeo1122004 Użytkownik (540 p.)
Dzięki wielkie. Naprawdę fajna i zrozumiała wypowiedź.
1
komentarz 21 grudnia 2020 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Proszę bardzo :)
1
komentarz 21 grudnia 2020 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Dodam tylko że jeśli chcesz robić coś nietypowego, warto rozumieć co się dzieje pod lukrem GUI tego systemu. Ale to w rdzeniu BSD więc dla obeznanych, nie ma problemu.
0 głosów
odpowiedź 20 grudnia 2020 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
edycja 20 grudnia 2020 przez reaktywny
Jak nie masz kasy na Apple, to kup sobie poleasingowego Apple, lub nowego/używanego Della, HP, Toshiba, Fujitsu itp. Coś markowego. Chujawei bym omijał z daleka i wszystko co chińskich producentów.
komentarz 20 grudnia 2020 przez Bartolomeo1122004 Użytkownik (540 p.)
Jakbym miał 4800zł czyli na macbooka air 2020 z i3 to kupować czy iść w della lub hp
komentarz 20 grudnia 2020 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Dziś jak Apple to brałbym z M1 a nie z Core i3.  M1 szybszy jest od i9 :) I bardziej przyszłościowy.  W tej sumie spokojnie kupisz z M1.

Apple czy PC-ty (Dell, HP, itd.) to są trochę różne ekosystemy i różne OS, wybór należy do Ciebie. Oba mają zalety i wady. PC z Linuxem to większe możliwości dostrojenia konfiguracji pod swoje preferencje. A w Apple dostajesz wszystko gotowe, bardzo dobry system, ale możliwości "tuningu" systemu są mniejsze.

Jak weźmiesz PC-ta, to osobiście zaorałbym Winzgrozę i wrzucił Linuxa, albo zrobił multi boot. Jak chcesz grąc w gierki, to Windows do zabawy, Linux do pracy i będzie OK.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 883 wizyt
pytanie zadane 28 sierpnia 2017 w Urządzenia mobilne przez Pers Nowicjusz (230 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 218 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 183 wizyt
pytanie zadane 30 listopada 2016 w Systemy operacyjne, programy przez nodo12221 Obywatel (1,100 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...