• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Plan nauki, wiele tematów i dziedzin.

Object Storage Arubacloud
+1 głos
208 wizyt
pytanie zadane 18 grudnia 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez fulbi Obywatel (1,010 p.)
Cześć,

Jak robicie swoje plany nauki. Ja ostatnio przerzuciłem się z Trello na Notion. Posiada więcej możliwości i lepsze opcje sortowania. Wpisałem wszystko czego chce się nauczyć i no właśnie ;) Jak rozplanować naukę języka Angielskiego, Javy, JS, wszystkiego związanego z OOP. Mam też kilka innych obowiązków. Jak sobie radzicie z natłokiem materiałów? Rozkładacie to sobie? Wszystko na raz? Jakich metodyk używacie?

3 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 18 grudnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
wybrane 18 grudnia 2020 przez fulbi
 
Najlepsza
Rozdzielić to na mniejsze części, nie robić wszystkiego na raz -> nauka programowania może spokojnie isc w parze z angielskim, na pewno nie robić wszystkiego jednego dnia :)

Skupić się na jednej rzeczy,  ja nie uczę się "wszystkiego" tylko tego co potrzebne. Dziele  PROCES na etapy
np, dziś poświęce dzień na angielski, jutro poświęce bardziej na programowanie w javie, a kolejnego dnia w js.
Zależy co jest twoim celem, co chcesz robić.

Nie używam metod, oprócz działania: to jest zabawa w prokrastynacje, zbieranie się do działania zamiast realizować....
spisuje to co chce na kartce na dany dzień i robię, albo sobie planuje w kalendarzu  co "może uda mi się zrealizować"
+3 głosów
odpowiedź 18 grudnia 2020 przez niezalogowany
edycja 18 grudnia 2020

Kartka i długopis  stary sprawdzony sposób ...laugh

"todoList" devil

Plan musi być ale najważniejsze jest.... działanie!!!  O czym często zapominamy ....wink..

+2 głosów
odpowiedź 18 grudnia 2020 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
Ja lubię w Trello rozpisywać jakiś dany cel bardziej szczegółowo w liście. Dzięki czemu za każdym razem jak coś odznaczę to widze, że % realizacji celu idzie do góry.

typu:
- [ ] 20 nowych słówek
- [ ] przeczytana książka po angielsku
- [ ] przesłuchane 3 podcasty po angielsku

itd

Podobno możliwość monitorowania postępów też jest bardzo ważna, na mnie akurat działa :D

+ popieram Wiciorny - zdecydowanie nie wszystko na raz, szybko się wtedy czegokolwiek odechciewa, a to jak sobie podzielisz to zależy już od Ciebie i tego, jak Ci wygodniej.

Niektórzy np działają zgodnie z "the 12-week year". Możesz sobie podzielić tak rok, że w każde 12 tygodni skupiasz się na czymś innym, też to może być fajna sprawa.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 314 wizyt
pytanie zadane 2 sierpnia 2022 w Offtop przez qwert 100 Obywatel (1,250 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 9,450 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2017 w Python przez ASAP(education) Nowicjusz (200 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 904 wizyt
pytanie zadane 16 października 2015 w C# przez Wiktor Stary wyjadacz (11,120 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...