• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Biblioteka to tworzenia gier RPG

Object Storage Arubacloud
0 głosów
176 wizyt
pytanie zadane 16 grudnia 2020 w C i C++ przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)
Chcę zabrać się za pisanie rpga i zastanawiam się nad tym, jaką bibliotekę użyć. Najlepiej jakby była to biblioteka dedykowana do rpgów w pythonie albo w c++. Jakieś propozycje?
1
komentarz 16 grudnia 2020 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)
czemu nie silnik? A co do biblioteki to może SFML?
komentarz 16 grudnia 2020 przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)
Silnik też może być. A SFML wydaje mi się trochę ciężki do ogarnięcia, może po prostu nie mam jeszcze obycia, ale wolał bym coś bardziej dedykowanego pod rpg, na pewno będzie łatwiej.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 17 grudnia 2020 przez Bondrusiek Maniak (61,370 p.)
wybrane 18 grudnia 2020 przez KumberTwo
 
Najlepsza
Cześć,

osobiście bawiłem się tego typu rzeczy. Na Steamie posiadam RPG Maker MV, który jest silnikiem desygnowanym do tworzenia RPG. Jest to płatna aplikacja ale chyba posiada jakieś darmowe wersje z jakimiś ograniczeniami. Wydaje mi się że jest to dobra aplikacja na start. Polecam zapoznać się ze stroną projektu:

https://www.rpgmakerweb.com/
komentarz 18 grudnia 2020 przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)
Faktycznie, silnik wygląda obiecująco, lecz niestety darmowa wersja jest dostępna na 30 dni. Kupować raczej nie chcę, bo to bardziej do zabawy. A nie znasz może czegoś podobnego, nawet dużo mniej rozbudowanego, ale darmowego?
1
komentarz 18 grudnia 2020 przez Bondrusiek Maniak (61,370 p.)
Tak na szybko to możesz przeszukać assety dla Unity(z tym silnikiem miałem do czynienia) i znaleźć coś darmowego. Nie polecę niczego konkretnego bo nie używałem ale możesz sprawdzić i ocenić czy spełni Twoje wymagania.

https://assetstore.unity.com/packages/templates/systems/rpg-all-in-one-53542?free=true&q=rpg&orderBy=8
komentarz 18 grudnia 2020 przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)
Ok, dzięki za pomoc.

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 324 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 579 wizyt
pytanie zadane 30 sierpnia 2020 w Python przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 1,054 wizyt
pytanie zadane 15 września 2018 w C i C++ przez Owczarek Niemiecki Obywatel (1,570 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...