• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

jak dołączyć automatycznie biblioteki w c++

Object Storage Arubacloud
0 głosów
629 wizyt
pytanie zadane 15 grudnia 2020 w C i C++ przez stellatus Obywatel (1,390 p.)

Chciałbym uruchomić ten program: https://github.com/david-caroli/bildolino

VSC podpowiada, żeby do importowania bibliotek użyć tego narzędzia: https://docs.microsoft.com/en-us/cpp/build/vcpkg?view=msvc-160

Ściągnąłem, odpaliłem, postępuję według instrukcji i nic. Wpisuję vcpkg search w terminalu i error. Nie mam prawie żadnego doświadczenia z C++. Jak dołączyć najprościej te brakujące biblioteki?

komentarz 15 grudnia 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Z tego co widzę po kodzie, nawet jak uda się Tobie dobrać wszystkie zależności, to microsoftowy kompilator tego nie puści. Jest masa rzeczy, które łamią podstawowe zasady. Zastanów się nad zmianą narzędzia, w domyśle tej bilblioteki.
komentarz 15 grudnia 2020 przez stellatus Obywatel (1,390 p.)

microsoftowy kompilator

Zastanów się nad zmianą narzędzia, w domyśle tej bilblioteki.

Przepraszam, ale tego nie zrozumiałem. Poswięcilem kiedyś tylko kilka dni na naukę C++, dziś niewiele pamiętam, proszę zatem o wyrozumiałość. Co masz dokładnie na myśli? Co to jest microsoftowy kompilator? Z tego co rozumiem, mój kompilator to mingw. Czy jest on odpowiedni? O jakie narzędzie chodzi: kompilator, system operacyjny czy edytor kodu? Co to znaczy "w domyśle tej bilblioteki "?

komentarz 15 grudnia 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

@stellatus, Właśnie pisałem odpowiedź na pytanie, zauważyłem po fakcie, że tak naprawdę nawet nie zahaczyłem o Twój problem.

Żeby dodać projekt do Visual Studio(Vs - dalej będę używał tego skrótu), który nie posiada pliku .sln(to taki plik konfiguracyjny dla VS) musisz kliknąć zakładkę File -> New -> Project form exist code.. i przejść przez kreator. Po utworzeniu projektu w oknie VS, a dokładnie Solution Explorer klikasz prawym na projekt i szukasz zakładki nuget. 

Odpowiadając na komentarz. 
"microsoftowy kompilator" to msvc i z niego domyślnie korzystasz korzystając z VS. 
"Zastanów się nad zmianą narzędzia, w domyśle tej bilblioteki" poszukaj innej programu do tgo co chcesz zrobić, ostatni commit jest z 2016, ten projekt nie jest wspierany od 4 lat, w dodadtku jest napisany okropnie. 

komentarz 15 grudnia 2020 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)
Ale poza tym to autor pytania pisze w VS code i pewnie doinstalował jakiś kompilator do niego a nie w Visual Studio. Nie?
1
komentarz 15 grudnia 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Nie zauważyłem tego "C". Fakt mingw jako tako nie posiada menadżera pakietów jak Visual studio(przynajmniej nie dostępnego out-of-the-box). Masz kilka opcji. Możesz zainteresować się Conan'em, albo robić to ręcznie. Drugie jest szybsze, jeżeli chcesz użyć tego tylko raz.
komentarz 15 grudnia 2020 przez stellatus Obywatel (1,390 p.)

Dzięki za odpowiedzi. Musze to wszystko na spokojnie przemyśleć i dam znać. 

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,039 wizyt
pytanie zadane 3 października 2016 w C i C++ przez luk392 Użytkownik (800 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 296 wizyt
pytanie zadane 21 października 2015 w C i C++ przez aspoka Mądrala (5,290 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,619 wizyt
pytanie zadane 10 września 2016 w C i C++ przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)

92,554 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,535 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...