• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zainstalować windowsa? (nie wiem jak to nazwać)

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
100 wizyt
pytanie zadane 14 grudnia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez ZielonyWeWszystkim Początkujący (270 p.)
Witam, jestem tu w miarę nowy więc jak źle zadałem pytanie czy coś w tym guście to proszę o edycję :) a więc o co mi chodzi. Od 4 dni męczę się z instalacją Windowsa XP-10 to nie ma znaczenia byle bym miał tego Windowsa bo do linuxa nie jestem jakoś zbytnio nastawiony dobrze, ale do rzeczy. Mam pendriva 1GB i tylko takiego a kupienie lub pożyczenie nie wchodzi w grę jak narazie (chyba że serio nie będzie wyjścia) wgrałem na niego przez WoeUSB ISO Windowsa XP i po włączeniu boota z USB pojawia mi się błąd GRUB a dokładnie coś takiego:
"Minimal BASH-like editing is supported" i tak dalej, wiem że jak się ma instalator z "linuxem" na USB to da się to naprawić i ruszyć instalację ale nie wiem kompletnie jak to zrobić z windowsem i nie mogłem tego nigdzie znaleść chyba że źle szukałem to przepraszam.

Próbowałem jeszcze z dysku twardego uruchomić instalator i jeszcze zanim straciłem Windowsa 10 to udało mi się na drugi dysk wrzucić instalator i ruszył ale tamten dysk jest uszkodzony i był jeszcze za nim wrzuciłem na niego instalator, z linuxa nie wiem czy da się zrobić tak samo bo mam 2 dysk na chodzie 320 GB który jest pusty i mogę z niego zrobić instalator ale nie wiem kompletnie jak to zrobić na linuxie (pomimo tych poradników w necie które zamiast tłumaczyć krok po kroku to rozpisują się o tym co gdzie jest i co do czego jest) :/

Wiem że teraz pewnie znajdą się tacy którzy powiedzą że mam kupić pendrive 8GB i zrobić to samo ale jak mówiłem chce jak narazie sprawdzić czy będzie działać w jaki kolwiek inny sposób i w ostateczności kupie pendriva 8 GB już problemu robić nie będę.

Jeżeli to ma znaczenie to piszę z Lubuntu 18.04 x64 a parametry nie wiem czy będą potrzebne ale jak będą to podam później bo jak dla mnie nie ma sensu podawanie parametrów jeżeli jest pytanie o boot z USB ale no może ja mam takie zdanie.

Dzięki za jaką kolwiek odpowiedź (i przepraszam jeżeli pytanie jest źle napisane czy treść też ale no nie wiedziałem jak to wytłumaczyć w dosłowny sposób)

P.S dla tych którzy będą się pytać po co mi Windows XP, jak mówiłem mam pena 1GB więc z Windowsa XP chcę rozpakować pliki instalacyjne Windowsa 7-10 i potem po instalacji usunąć folder "Windows.old" i wtedy będę miał już na czysto praktycznie Windowsa 10 chyba że jeszcze format zrobię żeby te pozostałości z Windowsa XP usunąć, robiłem tak nie raz i wszystko działo więc no tak dodaje ;)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 15 grudnia 2020 przez Janeq Nowicjusz (140 p.)
Spróbój wpisac to w bashu: ls (hd1, 1)/i ls hd1, 4)/

Jak nie zadziala to poproboj z ubuntu cos wykombinowac:

1. Stwórz Live USB.

2. uruchomienie na żywo Ubuntu 14.04.06 i użycie gparted do usunięcia partycji / boot / efi

3. Rozpocznij instalację Ubuntu.

4. na stronie typu instalacji wybierz coś innego, ponieważ pozwala to ręcznie podzielić dysk twardy.

5. jako ręczny start zobaczysz drugą partycję. Następnie musisz usunąć obszar wymiany i utworzyć nowy obszar wymiany i partycję / boot / efi, upewnij się, że nie usuniesz żadnej innej partycji. Następnie zmień montowanie pliku, jak zrobiono wcześniej podczas instalacji

6.Stworzyłem nawet taką samą nazwę użytkownika i hasło jak wcześniej, ponieważ nie potwierdziłem pogody, czy odzyskam moje pliki, czy nie. Więc polecam.

7.  Rozpocznij instalację. Gdy pojawi się ostrzeżenie o instalacji. Pozwól mu zainstalować się pomyślnie W pełni i po zainstalowaniu. Możesz odzyskać swój plik i dane (tak jak w moim przypadku wszystkie dane znajdują się w katalogu / home). I ponownie zainstaluj Ubuntu, ponieważ może wystąpić jakiś problem. Dlatego bardzo polecam ponowną instalację po odzyskaniu danych.
komentarz 15 grudnia 2020 przez ZielonyWeWszystkim Początkujący (270 p.)

Hej
Dzięki za odpowiedź i sprawdzę na pewno smiley pytanie mam teraz tylko jedno czy dam radę zrobić to samo co zrobiłem jeszcze na windowsie 10? Czyli miałem ISO Windowsa 10, stworzyłem na dysku oddzielną partycję NTFS i dałem jej flagę "boot" i wrzuciłem na tą partycję pliki z ISO, z Windowsa 10 to zadziało właśnie z tego uszkodzonego wcześniej dysku, da radę zrobić to samo na linuxie czy grub będzie blokował? To znaczy mówię "blokował" bo praktycznie po każdej instalacji linuxa i próbie wrócenia na Windowsa miałem błąd gruba więc już go kojarzę z blokowaniem windowsa. Ale i tak dzięki za odpowiedź na pewno sprawdzę smiley

komentarz 15 grudnia 2020 przez ZielonyWeWszystkim Początkujący (270 p.)

Jednak dzięki za odpowiedź ale zostaje na linuxie na jakiś czas, z powodu tego że za niedługo dostaje innego PC na którym jest Windows 10 i on będzie mi służył do gier a ten z linuxem będę traktować jako nie wiem miejsce do słuchania muzyki, czy włączenia Hostingu do gry żeby nie obciążać bez sensu windowsa, jak i będę go traktować jako po prostu przechowanie plików na które szkoda mi miejsca i bez sensu je zajmują smiley temat do zamknięcia 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 123 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 198 wizyt
pytanie zadane 15 maja 2016 w C# przez niezalogowany
0 głosów
4 odpowiedzi 196 wizyt
pytanie zadane 18 stycznia 2018 w HTML i CSS przez Dzony66 Początkujący (310 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...