• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Zadanie Architekt, find and union

Object Storage Arubacloud
0 głosów
144 wizyt
pytanie zadane 14 grudnia 2020 w Algorytmy przez wojtek_suchy Mądrala (6,880 p.)
zamknięte 15 grudnia 2020 przez wojtek_suchy

Mam takie zadanie:

Jaś jest początkującym architektem i postanowił zaprojektować swoje własne miasto!Całymi dniami siedzi przy stole kreślarskim i ustala, jak wysokie powinny być poszcze-gólne budynki. Póki co projekt Jasia zawiera jedynie wytyczne w postaci „Budynek nripowinien być dokładniewmetrów wyższy niż budynek nrj”. Mama chłopca zauważyła,że nie wszystkie te warunki mogą zostać spełnione. Postanowiła przeczytać jego zapi-ski i usuwać te, których realizacja nie byłaby możliwa. Powiedz, które zdania zostanąskreślone, a które ten los ominie

Wejście

W pierwszym wierszu wejścia znajdują się liczby N i Z(2 <= N <= 105,1 <= Z <= 105), oznaczające liczbębudynków w projektowanym mieście i liczbę zdań zapisanych przez Jasia. W kolejnychZwierszach znajdująsię opisy pomysłów chłopca. Opis pomysłu składa się z trzech liczbi,jiw(1 <= i, j <= N,i <= j ,0 <= w <= 104),oznaczających, że budynek nri ma być dokładniewmetrów wyższy, niż budynek nrj.

Wyjście

Dla każdego zdania, jeśli jest spełnialne w świetle poprzednich zaakceptowanych pomysłów, wypisz TAK, wprzeciwnym wypadku wypisz NIE i nie bierz go pod uwagę przy ocenie spełnialności kolejnych.

Wejście:

4 6

2 1 2

3 1 1

2 3 1

4 2 0

4 3 2

4 1 2

Wyjście:

TAK

TAK

TAK

TAK

NIE

TAK

 

No i miałem pomysł żeby robić find and union tzn jak np. mamy

1 2 3:
to 2 dajemy reprezentanta 1 i w osobnej tablicy będziemy trzymać sumaryczną wysokość (czyli indeks 1 zmieniamy na 3)

No i teraz jeżeli chcemy sprawdzić czy można robić zależność sprawdzamy czy wartość reprezentana pierwszej liczby jest <= wartości reprezentanta drugiej liczby, wszystko wyglądało dobrze ale np dla danych:

2 1 1

3 2 1

3 1 0

Wyjście będzie wynosić:

TAK

TAK

NIE

A powinno być:

TAK

TAK

TAK

proszę o pomoc :)

komentarz zamknięcia: Whisthleroosh to kozak i mi pomógł rozwiązać :D

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 grudnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,790 p.)
Pomoc "W czym", masz problem w czym/ W związku do zadania?
komentarz 14 grudnia 2020 przez wojtek_suchy Mądrala (6,880 p.)
Nie potrafię zrobić tego zadania, mój pomysł okazał się zły, chciałby żeby ktoś pomógł mi rozwiązać/rozwiązał to zadanie żebym mógł zrozumieć jak to zadanie rozwiązać :)
komentarz 14 grudnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,790 p.)
ja tu czegoś nie rozumiem: Skoro warunek jest taki, żę "budynek  o indeksie i, ma byc o conajmniej w-wyzszy niż j-ty" to dla każdego przypadku tutaj jest praktycznie nieprawdą
i J W - > 2 1 2  daje   i=2 j=1 w=2   więc i-ty budynek nie jest o w większy niż joty?
komentarz 14 grudnia 2020 przez wojtek_suchy Mądrala (6,880 p.)

Budynek o numerze ma być większy od tego o numerze 1 o 1, ma zachodzić taka równość, tutaj nie masz podanych żadnych wysokości

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 94 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 178 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 134 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...