• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zawiesza się windows

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
324 wizyt
pytanie zadane 14 grudnia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez EdeX Mądrala (5,110 p.)
Witam, posiadam taki problem, że windows 10 zawiesza się w randomowych momentach. Czasami po kilku godzinach, czasami po kilku minutach. Problem wystepuje po aktualizacji.

Sprzęt:

Płyta: msi H81I

Ram: hyperX(nie pamiętam modelu)

Dysk: Goodram cx400

Karta graf: gt740

Procesor: Intel Pentium g3258

Wszystkie sterowniki mam, oraz najnowszy bios. System postawiony na UEFI i formacie GPT
komentarz 14 grudnia 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Wcześniej nigdy nie było tego problemu? Jeżeli był, warto sprawdzić dysk, czy nie ma czasem badsectorów. O ile nie masz nic cennego na komputerze, albo możesz niskim kosztem zrobić backup ważnych danych, to najlepszym pomysłem jest reinstall systemu. Strzelam, że dość długo korzystasz z tego windowsa(strzał po dacie piery procesora).
komentarz 15 grudnia 2020 przez EdeX Mądrala (5,110 p.)
Dysk sprawdzałem i wszystko jest ok, jeżeli chodzi o procesor to już widziałem windowsa 10 postawiony na gorszym sprzecie i bez problemu. Mam podejrzenie, że może to być wina zasilacza, bo mój poprzedni przedstał działać to podłączyłem jakiś inny noname, który miałem gdzieś na dnie szafy i jeszcze go przerobiłem, ponieważ miał molexa i atx20 pin, to zrobiłem "Wiejską modyfikacje" i dodałem sata oraz atx24pin. Na dniach kupuje nowy zasilacz be quite i zobacze czy to pomoze.
komentarz 15 grudnia 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Nie w tym kontekście mówiłem o procesorze. Wydedukowałem, że skoro procesor jest z 2014, to prawdopodnie masz go dość długo. Co implikuje na to, że nie reinstalowałeś systemu przez długi czas. Warto to zrobić dla "czystości".
komentarz 16 grudnia 2020 przez EdeX Mądrala (5,110 p.)
System był stawiany na czysto w wrześniu

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 grudnia 2020 przez Miki Bywalec (2,480 p.)

Zainstaluj Linuksa to problem zniknie, a tak na serio to zainstaluj Linuksa wink Też mam win10 i po każdej aktualizacji przez ok 2dni komp muli i się wiesza po czym zaczyna znowu normalnie pracować. Chyba nas szpiegują ale u mnie nic nie znajdą, bo nie mam nic cennego crying

komentarz 14 grudnia 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

Linux jest darmowy tylko, jeżeli Twój czas nie ma żadnej wartości.

Chyba nas szpiegują ale u mnie nic nie znajdą, bo nie mam nic cennego

To też jest zabawne zdanie. Jakby linux był pozbawiony czegokolwiek co szpieguje. Abstrahując od tego, że i tak używasz googla, facebooka, czy innych substytutów. Jeżeli coś jest za darmo, to Ty jesteś produktem.

komentarz 15 grudnia 2020 przez D35CART35 Obywatel (1,140 p.)
"Jeżeli coś jest za darmo, to Ty jesteś produktem."  Windows 10 jest płatny  a też jesteś produktem MS.
komentarz 15 grudnia 2020 przez EdeX Mądrala (5,110 p.)

@Miki, lubie linuxa i postawie go na innym dysku jak dokupię, nie mogę niestety działać na samym linuxie z kilku powodów, najważniejszym jest to, że moi domownicy by mieli ogromny problem z korzystaniem linuxa

komentarz 15 grudnia 2020 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)

@tkz, "Linux jest darmowy tylko, jeżeli Twój czas nie ma żadnej wartości." genialne, jeszcze jakis mysli tworcze? Takie naszlosci Pana zastaja przed baranem w sciane czy po?

Linux to w dzisiejszych czasach system plug&play. A jezeli ktos chce poznac zaawansowane mozliwosci systemu, to z poswieceniem czasu na windows tez sie nie obejdzie.

 

Przypominam, ze linux chodzi dobrze nawet na leciwym sprzecie a wiec trzeba brac pod uwage oszczednosci na sprzecie + dodatkowo na oprogramowaniu - ale to zalezy od preferencji.

 

"Jeżeli coś jest za darmo, to Ty jesteś produktem." takie ogolne slogany przywolywane przez osoby, ktore nie potrafia myslec, tylko zarzucic tekste, ktory uslyszaly u marketingowcow budza co najwyzej politowanie.

Z bardzo duzej liczy darmowych rzeczy idzie normalnie korzystac, bez przekazywania ZADNEJ wartosci dodanej tworcom (pytanie czy tak ma to dzialac, pozostawiam na inny temat).

Dodatkowo jak sie ktos zna, to linuxa idzie skonfigurowac w sposob bezpieczny a juz NA PEWNO bardziej bezpieczny niz windows.

Dzisiaj nie zawsze place oznacza, ze mam lepszy produkt. Bez wiedzy w temacie, zawsze bedziesz sie tylko slizgal na mydle.

komentarz 15 grudnia 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

Jestem przeciwnikiem sloganów "przejć na linuksa nie sledzom a nie to co na windowsie i hyhy za darmo". Kwestia potrzeb i wymagań. Czekam jeszcze na stwierdzenia od wielkich fanów linuxa, ze nie ma na nim wirusów, a nie to co na widnowsie. Obecnie oba systemy są bardzo podobne, żeby też nie było, że KAŻDA dystrybucja, mam na myśli te większe, bardziej nastawione na niski poziom wejścia.

 Bez wiedzy w temacie, zawsze bedziesz sie tylko slizgal na mydle.

A z tym akurat się zgadzam. 

Trochę podsumowując, każdy wybiera to co jest wygodne i potrzebne. Nie ma sensu siać sloganami "miałem problem z windowsem, przesiadłem się na linuxa i jak ręką odjął". 

Dwa zdania do których się przyczepiłeś, nadal je podtrzymuje. 

komentarz 15 grudnia 2020 przez D35CART35 Obywatel (1,140 p.)
Nie chcesz, nie lubisz, nie umiesz to nie korzystaj, lecz nie potępiaj innych użytkowników tego systemu. Ja osobiście obchodzę dziesięciolecie z linuxem i jestem bardziej zadowolony z niego niż W10, nie ma mocnych by po którejś aktualizacji nie sypło bluescreena.
komentarz 15 grudnia 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
W którym miejscu potępiam? Sam korzystam, nie jest to mój pierwszy wybór, ale dziedzina którą się zajmuje wymusza na mnie korzystanie z linuxa. Osobiście kompletnie mi wisi z czego Wy korzystacie, czepiam się kwestii, która jest powtarzana jak mantra "zmień na liuxa, zero problemów" ~ powiedział ktoś z 10 letnim doświadczeniem z tym systemem.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 146 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 7,964 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 391 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...