• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z komputerem, zwiesza się, wyświetla czarny ekran

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
337 wizyt
pytanie zadane 14 grudnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Patryk Skręta Nowicjusz (230 p.)

Witam, mam spory problem.

Kupiłem i złożyłem komputer z następujących podzespołów:

 

Płyta główna: GIGABYTE B460 HD3 Socket 1200 ATX 
Procesor: Intel Core i5-10400F
Zasilacz: SilentumPC Vero LC 500W ATX 80+
RAM: 2x8GB G.Skill DDR4 3000Mhz
Karta graficzna: GeForce RTX 2060 Dual 6GB GDDR6
Dysk: SSD PNY CS900 500GB

Po złożeniu zainstalowałem Windowsa 10, zainstalowałem sterowniki do płyty i karty, ale komputer co jakiś czas pokazywał czarny ekran. Postanowiłem więc przeinstalować sterowniki od karty, i wtedy komputer zawieszał się po kilku minutach od uruchomienia. Przeinstalowałem, więc Windowsa i zainstalowałem sterowniki zaproponowane przez system. Komputer również, co jakiś czas wyłączał ekran na chwilę. Problemy występował z większą częstotliwością podczas korzystania z aplikacji MS Teams, bo np. podczas oglądania filmów czy graniu w gry nie pojawiał się wcale, chyba że zaraz po starcie systemu. Dodatkowo po udostępnieniu ekranu na Teamsie zniknęła mi zawartość tabeli w Excel Online, którą chciałem udostępnić, ale dane znajdowały się, w komórkach tylko nie było ich widać. Dziś podczas rozwiązywania testu na MS Forms, komputer kompletnie się zawiesił i wyrzucił biały ekran, więc zainstalowałem sterowniki ze strony producenta(palit.com) i komputer zawiesza się zaraz po włączeniu.

PS. Kartę graficzną testowałem u kolegi przez ok. 30min i wszystko było ok.

Już nie mam pojęcia co jest nie tak proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Pozdrawiam

komentarz 14 grudnia 2020 przez VBService Ekspert (251,170 p.)

PS. Kartę graficzną testowałem u kolegi przez ok. 30min i wszystko było ok.

Poproś kolegę, zamieńcie się kartami graficznymi na 2-3 dni i zobaczysz.  Czy to tylko problem z kartą graficzną, czy też i z płytą główną. smiley

1
komentarz 14 grudnia 2020 przez Patryk Skręta Nowicjusz (230 p.)

ok, właśnie myślałem czy tak nie zrobić. odezwę się po eksperymenciesmiley Dzięki

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 38 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 196 wizyt
pytanie zadane 9 maja 2020 w Sprzęt komputerowy przez Hype Początkujący (340 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 108 wizyt
pytanie zadane 24 sierpnia 2020 w Urządzenia mobilne przez eMe Początkujący (340 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...