• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki najlepszy front-end framework do aplikacji webowych typu YouTube?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
260 wizyt
pytanie zadane 14 grudnia 2020 w JavaScript przez Igorek Mądrala (6,290 p.)
Jaki najlepszy front-end framework do aplikacji webowych typu YouTube?

 

Dajmy przykład że chce stworzyć pOdRóBe youtuba, jaki front-end framework wybrać?

1 odpowiedź

+5 głosów
odpowiedź 14 grudnia 2020 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Przy tak dużych aplikacjach często wchodzimy w świat mikro-frontendów, gdzie różne elementy mogą być tworzone niezależnie, w różnych technologiach z zachowaniem jakiejś szyny do komunikacji.  Ale jeśli chciałbyś to robić w jednym to osobiście poleciłbym Angulara, pracuję sporo w angular i react jak i w projektach vanillaJS (a właściwie vanillaTS) i jednak w mojej ocenie angular wygląda najlepiej jeśli chodzi o czytelność kodu, rozwiązania inżynierii oprogramowania itp. Jest to bliskie zasadom jakie są sprawdzone i panują w backendzie, w react to często trochę takie dłubanie bardziej skomplikowanych problemów... Ale wybierz co wolisz :)
1
komentarz 14 grudnia 2020 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Tomek nie boisz się ze za chwile angular będzie bardzo zapomnianą technologią przez ostatnie zmiany w core teamie?
komentarz 14 grudnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
a nawet jeśli to co z Tego? Projekty budowane w Angularze, dalej beda na nim utrzymywane, bo nie bedzie kasy na migracje.
Druga sprawa, to narzędzie jak każde inne, przeskok z angulara na react etc, to raptem dla dobrego programisty jest kilka tygodni
1
komentarz 14 grudnia 2020 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Co do przeskoku miedzy technologiami to jasne, to żaden problem, tak jak pisałem, pracuję zarówno w react jak i w angular jeśli chodzi o fronty, do małych tematów react jest jak najbardziej spoko, ale przyznam, że tam, gdzie mam więcej komponentów (kilkadziesiąt czy nawet kilkaset), rozbudowane serwisy, interceptory itp. itd. to jednak podejście Angulara bardziej mi odpowiada... W react brakuje mi sporo rzeczy, jakie angular ma domyślnie, np. serwisy, DI, interceptory, wyraźny rozdział templatka/kontroler/serwis (choć to akurat nie wina react, bo i tu można rozdzielić kontroler od widoku). No i testowanie przyznam że też bardziej podoba mi się w Angular niż w react z jest/enzyme itp. Ale to oczywiście subiektywna ocena.
komentarz 14 grudnia 2020 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Wiciorony, ale po co robić projekt od zera w technologii która jest trochę niepewna względem innych? Jak już mam coś tworzyć to nie z myślą, że za pół roku będzie mi się opłacało to przepisywać do innego frameworka. Ja pracuję najwięcej w vue i react ale jeśli miałbym tworzyć klon youtuba to chyba wybrałbym vue i framework quasar.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 297 wizyt
pytanie zadane 17 grudnia 2017 w Offtop przez daav Nowicjusz (220 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 2,089 wizyt
pytanie zadane 10 października 2018 w HTML i CSS przez FB-- Nowicjusz (180 p.)
+4 głosów
5 odpowiedzi 1,753 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...