• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak mogę stworzyć elektroniczny system ewidencji ministranta na kartę zbliżeniową?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
243 wizyt
pytanie zadane 8 grudnia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez patada583 Nowicjusz (120 p.)
Dzień dobry. Mam pytanie jak mogę zrobić taki system że ministrant przykłada kartę zbliżeniową do czytnika i według punktacji w tym samym dniu jednemu przyznaje 5 pkt a drugiemu 7 pkt ponieważ jeden ma służenie nieobowiązkowe (3 pkt) oraz wystawienie (2 pkt) a drugi ma służenie obowiązkowe (5 pkt) oraz wystawienie (2 pkt). Czy jest to trudne?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 8 grudnia 2020 przez tangarr Mędrzec (154,780 p.)
Największym problemem w takim programie jest komunikacja z czytnikiem kart.
Nigdy nie używałem takiego sprzętu więc nie wiem czy istnieje standard komunikacyjny, czy każdy producent dostarcza własnych bibliotek.
Samą logikę przyznawania punktów można zrealizować na milion różnych sposobów. Stopień trudności zależy od wybranej technologii.
komentarz 8 grudnia 2020 przez patada583 Nowicjusz (120 p.)
Czy pomógłbyś w stworzeniu logiki przyznawania punktów?
komentarz 8 grudnia 2020 przez tangarr Mędrzec (154,780 p.)
Tutaj wystarczy baza danych z harmonogramem.
Każdy ministrant powinien mieć wprowadzone do systemu daty służenia obowiązkowego.
Najlepiej, żeby punkty nie były przydzielane statycznie ale liczone dynamicznie podczas sprawdzania. Dzięki temu łatwo będzie naprawić punktację, jeżeli trzeba będzie poprawić harmonogram wstecznie (np. ktoś zapomniał dodać wpisać jakiegoś ministranta, przez co dostał zbyt mało punktów).
komentarz 8 grudnia 2020 przez patada583 Nowicjusz (120 p.)

@tangarr, Gdzie można zrobić taką bazę za darmo (max. 20 ministrantów). 

Ja nie bardzo się na tym znam. Czy mógłbyś pomóc w tym? 

komentarz 8 grudnia 2020 przez tangarr Mędrzec (154,780 p.)
Przykro mi, nie mam czasu na żadne dodatkowe projekty.

Jeżeli nie znasz się na programowaniu to raczej za darmo nic nie osiągniesz. Jedyne co ci mogę poradzić to złożenie zlecenia na stronie z ogłoszeniami (typu https://oferia.pl/zlecenia/programowanie-it/programowanie) i poczekanie na oferty. Może ktoś zgodzi się zrobić taki program w satysfakcjonującej cię cenie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 330 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2022 w Inne języki przez Elektronik Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 94 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 213 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez kralcz88 Obywatel (1,810 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...