• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Prośba o doradzenie jak przekierować IP na DDNS na ruterze

Object Storage Arubacloud
0 głosów
103 wizyt
pytanie zadane 7 grudnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Dariusz Kędziora Nowicjusz (120 p.)

Dzień dobry

Posiadam dynamiczy adres IP a potrzebuje przez program taki jak VNC viewer mieć zdalny dostęp do urządzenia przemysłowego, wiem że do takich rzeczy potrzebny jest stały publiczny adres.. Ale wiem że podobno korzystając z usługi ddns na ruterze jestem w stanie to jakoś zrobić. Mam ruter huawei B525s-23a

Kupiłem już domenę na stronie hostinger.com teraz planuje na niej przez Manage DNS records zrobić przekierowanie na moje wewnętrzne IP urządzena?

Podpowiedzcie jak to się wypełnia Mam okieno Typ, Name, Points to, ttl – 14400

Plus na ruterze wchodzę w opcję DDNS  i rozumiem że ta wpisuje nazwę wykupionej domeny plus użytkownika i hasło do tej domeny czy to coś jest inaczej?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 8 grudnia 2020 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Przede wszystkim IP musi być publiczne, ze zmiennym można sobie poradzić przez DDNS. Należy otworzyć port na routerze - gdzieś w ustawieniach ustawić, że dany port na danym urządzeniu w sieci lokalnej ma być widoczny na zewnątrz sieci pod jakimś portem.

Jeśli masz stałe IP, to w konfiguracji domeny wystarczy dodać rekord A z wskazaniem na nie. Gdy adres jest zmienny, to sprawa się trochę komplikuje. W takim przypadku można skorzystać z DDNS i usługi jak np. NoIP. Zakłada się u nich konto, wybiera subdomenę i później coś to IP musi aktualizować. Może to być np. jako funkcja na routerze, jeśli taką posiada. Na koniec można w rekordach domeny dodać CNAME z wskazaniem na subdomenę od DDNS.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 295 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 559 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2019 w Sieci komputerowe, internet przez Grzesiu Paleta Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 104 wizyt
pytanie zadane 22 listopada 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Bartx Bywalec (2,120 p.)

92,563 zapytań

141,413 odpowiedzi

319,590 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...