• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Advent of Code 2020 - wspólny leaderboard

Object Storage Arubacloud
+20 głosów
909 wizyt
pytanie zadane 7 grudnia 2020 w Offtop przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Rozpoczął się już tegoroczny Advent of Code, czyli codzienne zadania programistyczne. Każdego dnia adwentu pojawia się jedno nowe zadanie, które można wykonać w praktycznie dowolnym języku programowania.

Szczegóły na stronie: https://adventofcode.com

Dodatkowo jest tam dostępna funkcja tzw. leaderboardów, do których może dołączyć wiele osób i razem rywalizować. Pomyśleliśmy więc, że może warto spróbować zrobić takowego dla forum i zaprosić chętnych.

Aby dołączyć należy zalogować się na powyżej podanej stronie, przejść tutaj: https://adventofcode.com/2020/leaderboard/private, w polu wkleić nasz kod:

1155718-08565481

i kliknąć [Join]. Następnie wyniki innych forumowiczów będzie można przeglądać tutaj:

Nasz leaderboard

Zapraszam do wspólnej rywalizacji. Prośba tylko, aby zadania robić w miarę samodzielnie oraz nie udostępniać gotowych rozwiązań/spoilerów tam, gdzie ktoś mógłby je przypadkiem zobaczyć ;)

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 7 grudnia 2020 przez niezalogowany
Ja dzielnie rozwalam zadanka - może w tym roku uda się dojść chociaż do 15 :D

Na razie (dzień 6) jest dość łatwo :)
komentarz 7 grudnia 2020 przez NewEraOfPeace Gaduła (4,790 p.)
To już w 15 takie trudne rzeczy są? btw. zadanie z dnia 7 jest już dostępne
komentarz 7 grudnia 2020 przez niezalogowany
I tak i nie. Ja jestem cienki w algorytmy : P
komentarz 7 grudnia 2020 przez niezalogowany
Oj tak, już 7 zadanie było zdecydowanie trudniejsze
komentarz 7 grudnia 2020 przez Whistleroosh Maniak (56,980 p.)
Ale za to było najciekawsze ze wszystkich dotychczasowych zadań
komentarz 7 grudnia 2020 przez niezalogowany
Dotychczas miałem wrażenie, że poziom malał z każdym kolejnym dniem : D
+1 głos
odpowiedź 8 grudnia 2020 przez kukulim Mądrala (6,440 p.)
Hej, widziałem że, niektóre osoby z "naszej" listy maja na gicie repozytoria z odpowiedziami , zmięcie je na private, pls.

PS. ja i tak sam sobie rozwiążę :P
1
komentarz 8 grudnia 2020 przez niezalogowany
Jak ktoś będzie chciał oszukiwać, to i tak znajdzie rozwiązania w sieci /shrug
komentarz 9 grudnia 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Na YT są wszystkie rozwiązania :)
0 głosów
odpowiedź 10 grudnia 2020 przez niezalogowany
Jeśli ktoś się zatrzymał na 6, to polecam pominąć 7 i robić dalej -> Dzień 7 jest stosunkowo trudny
2
komentarz 10 grudnia 2020 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
7 można potraktować jako wprowadzenie do rekursywnego poruszania się po danych drzewo/grafo-podobnych. Nie zaprzeczam, nie jest trywialne, ale też dobre miejsce na zaznajomienie się z tematem :)

Podobne pytania

+5 głosów
0 odpowiedzi 438 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 177 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2022 w JavaScript przez Us Użytkownik (880 p.)
+11 głosów
2 odpowiedzi 1,750 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...