• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Niskie prędkości pobierania mimo dobrego internetu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,420 wizyt
pytanie zadane 6 grudnia 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Serwusiak Nowicjusz (120 p.)

Witam! Na samym początku chciałbym zaznaczyć, że jestem nowym użytkownikiem forum , dlatego z góry przepraszam, jeżeli temat został założony w złej kategorii.


Od niedawna mam nowy system na kompie. Kupiłem sobie kartę sieciową tp-link TG-3468  żęby uzyskać najlepsze prędkosci z mojej sieci. Na wszystkich speed testach pedkości mam bliskie 900mb/s jendak w momencie gdy pobieram jakis plik zazwyczaj predkości są mocno zaniżone do około 60mb/s. Czasem wskoczy 250mb/s, ale i tak po chwili znika. Aktualnie pobieram GTA5 i wynik to średnio 58mb/s. To raczje nie wina serwerów bo w trakcie pobierania Forzy Horizon 4 z Microsoft store sytuacja wyglądała podobnie.
Antywirusy: Wylaczone razem z defenderem
Test prędkosci: Przeprowadzony na tym samym komputerze
Karta sieciowa: Nowa
Konfiguracja routera: Mam wlączone ustawienia NAT dla wybranych gier 
Speed test w trakcie pobierania gry: 641mb/s na 909mb/s
Serwer: NETRONIK spółka z o.o. Poznan

komentarz 6 grudnia 2020 przez Velta Maniak (52,010 p.)
Pobierasz na HDD? Prawdopodobnie wyciskasz z niego wszystko, co się już da.
komentarz 6 grudnia 2020 przez Serwusiak Nowicjusz (120 p.)
forze na hdd, gta na ssd
komentarz 6 grudnia 2020 przez tangarr Mędrzec (154,860 p.)
Sprawdź czy nie mylisz jednostek: megabitów i megabajtów.
1 megabajt to 8 megabitów

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 6 grudnia 2020 przez rafu007 Stary wyjadacz (12,560 p.)
Jesteś pewny, że nigdzie nie pomyliłeś jednostek?

Syntetyczne testy pobierania to jedno, dostępność przepustowości serwerów to drugie, a trzecie jeszcze zależy od tego czy Twój dysk ogarnia. Dodatkowo inne prędkości pobierania masz przy pobieraniu jednego dużego pliku i kilkunastu/set małych.
komentarz 6 grudnia 2020 przez Serwusiak Nowicjusz (120 p.)

Dysk ssd mam dobry(przynajmnie jna to wskazuja specyfikacje) 

Maksymalna prędkość

 Odczytu 500 MB/s, Zapisu 350 MB/s, Interfejsu 6 GB/s


Forze pobierałem na hdd i bylo tak samo, a nawet lepiej. Jednostki podałem prawidłowe, a nawet jeżeli, to chyba by było jeszcze dziwniejsze :c

Czyli nie da się raczej tego naprawic? Z mojej strony to wszystko? Nie po to kupilem kartę sieciową żeby wysyłac kolegom screenshoty z speedtesta, a faktycznie wykorzystac moc jaką teoretycznie zapewnia mi dostawca INEA.

0 głosów
odpowiedź 6 grudnia 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
edycja 6 grudnia 2020 przez JakSky
To jest niemożliwe, abyś pobierał grę np z serwera Origin czy Steam z prędkością prawie 1Gb/s. Takie serwery też są podłączone do jakieś sieci(które mają swoją przepustowość) oraz sam serwer musi obsłużyć czasami ogromną ilość użytkowników. Gdybyś miał serwer, który może wysyłać dane z prędkością 1Gb/s a masz 10 użytkowników, którzy pobierają różne gry z tego serwera to już w tej chwili masz 100mb/s na jednego użytkownika.

Morał jest taki, internet powyżej 300mb/s to w dzisiejszych czasach wywalanie pieniędzy w błoto. Jest to zwykły chwyt marketingowy dostawców internetowych. Oni doskonale o tym wiedzą. Szary użytkownik nawet nie ma zbytnio okazji do "zapchania" całej przepustowości.
komentarz 20 sierpnia 2021 przez biedronka81 Nowicjusz (100 p.)

Wydaje mi się, że niekoniecznie tak jest, ponieważ można mieć w domu czy w lokalu kilku użytkowników, czy kilka np. smartTV, można mieć kamery IP które potrafią zając sporo pasma. Kto ma dzieci ten wie, że potrafią sporo przepustowości zużyć. Prędkości które podaje Serwusiak odbiegają jednak sporo od nawet tych 300Mb/s. U mojego dostawcy spokojnie pobieram pliki z większymi prędkościami, i odpowiadają one bardziej pomiarom na dobrych testach prędkości. Oczywiście zgadzam się, że ze Steam'a nie da się pobierać z prędkością 1Gb/s :) ale są zastosowania gdzie takie łącze > 300mb/s się sprawdzi realnie np. przy kilku użytkownikach, i różnych urządzniach IOT czy smart w gospodarstwie, jakichś kamerkach IP które też potrafią swój udział mieć itp. i nie jest to tylko "chwyt marketingowy". Pozdrawiam

Podobne pytania

92,567 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,615 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...