• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Jakie narzędzia pod napisanie silnika forum?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
398 wizyt
pytanie zadane 6 grudnia 2020 w PHP przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
zamknięte 17 marca 2021 przez Bakkit
Witam.

Chciałem się dowiedzieć jakich narzędzi najlepiej użyć do napisania własnego silnika forum, np. takiego jak Mybb.

Wiem doskonale, że "dla chcącego nic trudnego" i można tego dokonać w czystym js i php, ale po się męczyć. Istnieje wiele frameworków, które mają wiele gotowych, prostych i bezpiecznych rozwiązań. Przechodząc do sedna, chcę uzyskać Waszą opinie na temat jakich frameworków byście użyli, chodzi o takie, które według Was oferują najprostszą integrację takich elementów jakie znajdują się na typowym forum. Jeśli chodzi o stack technologiczny to chciałbym użyć php + js, ewentualnie samego js, powiedzcie też czy wybór bazy też będzie miał konkretne znaczenie dla typowego użytkownika? Chodzi głównie o wybór pomiędzy mongodb a mysql, bo to chyba dwie najpopularniejsze bazy.

 

Oraz kolejne pytanie, czego byście użyli do zablokowania dostępu do kodu dla klienta, który wykupił subskrypcję takiego silnika? Chodzi mi o to, aby klient, który zakupił takie forum nie miał dostępu do "bebechów" forum, aby nie mógł go wysyłać znajomym, czy samemu go odsprzedawać.

 

Pozdrawiam.
komentarz zamknięcia: Rozwiązanie problemu.
komentarz 8 grudnia 2020 przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
przeniesione 8 grudnia 2020 przez ScriptyChris
Można wiedzieć za co zostałem zgłoszenie?
komentarz 8 grudnia 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Może za zły dział?
komentarz 8 grudnia 2020 przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
Hmm, no z jednej strony kategorie po to są, aby ich prawidłowo używać. Z drugiej strony myślę, że tytuł jest na tyle jednoznaczny, że nie ma różnicy czy dam html i css czy sql, czy php czy js każdy zrozumie o co chodzi. No ale jeśli komuś to przeszkadza no to cóż.
komentarz 10 grudnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)
ma znaczenie, bo html/css to nie jest SQL czy PHP, bo html/css to nie jest warstwa serwerowa nawet jeśli już miałbym powiedzieć, "silnik forum"
komentarz 11 grudnia 2020 przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
No dobrze, w poście poruszam temat jakiego frameworka php lub js użyć, czyli możliwa kategoria javascript oraz php. Również pytam o bazę danych, więc już mam wybór między php, javascript oraz sql. Dodatkowo pytam też o narzędzie do blokady kodu. Jaką kategorię proponujesz?

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 10 grudnia 2020 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
wybrane 17 marca 2021 przez Bakkit
 
Najlepsza
Podałeś za mało informacji żeby odpowiedzieć na twoje pytanie. W pierwszej kolejności zadaj sobie pytanie po co chcesz to napisać?

Jeśli do nauki to spoko i tutaj kompletnie nie ma znaczenia co wybierzesz, wybierz najlepiej to, czego chcesz się nauczyć. Jeśli np. chcesz nauczyć się czegoś, żeby zdobyć pracę, to przejrzyj oferty które Cię interesują i sprawdź co jest najczęściej wymagane i to wykorzystaj.

Jeśli chcesz to napisać do użytku dla ludzi, to powinieneś określić jaka jest grupa docelowa. Jak ma to być rozpowszechniane, czy jako saas, czy jako kod do samodzielnego wdrożenia. Jeśli to drugie to również musisz wziąć pod uwagę, że ktoś kto ma tego używać musi potrafić to wdrożyć. Jeśli ma być możliwe uruchomienie na prostym hostingu to pewnie php będzie ok, ale z instalacją zależności composera już nie każdy sobie tak gładko poradzi. Również nie wszystko może być osiągalne na takim hostingu pod względem konfiguracji. Może ma być możliwość wdrożenia na usługi typu heroku.

Jeśli chcesz wybrać tę drugą opcję, to zastanawiam się czym miałoby się to wyróżniać od obecnie dostępnych forów. Fora trochę podumierają, i są wypierane np. przez grupy na facebooku.
komentarz 10 grudnia 2020 przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
Ale co ma do tego grupa docelowa? Czy grupą docelową będą programiści, czy może gracze, sklepikarze czy jeszcze inni to funkcje takiego forum powinny być podobne, jeśli nie nawet takie same. Ja pytam o jakieś narzędzia/frameworki, które mają może rozbudowane funkcje, które pomogłyby w kodowaniu.
1
komentarz 10 grudnia 2020 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
Ale taki projekt to nie tylko sam kod, a cała infrastruktura wokół niego. Możesz zrobić to w pełni profesjonalnie i dystrybuować całość z kontenerem Dockera, ale wówczas zainstaluje to z 10% zainteresowanych. A możesz też zrobić prosty konfigurator, działający niemal z każdym hostingiem.
komentarz 10 grudnia 2020 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)

@Bakkit, no funkcje pewnie podobne, ale co to ma do rzeczy? Nie zapytałeś jakie funkcje ma mieć forum, a zapytałeś jakich narzędzi użyć. I tutaj tak jak @Comandeer napisał, jeśli chcesz żeby dużo osób z tego korzystało, to powinieneś dobrać rozwiązanie tak, aby było dla nich łatwe do wdrożenia.

komentarz 11 grudnia 2020 przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
Ma to do rzeczy tyle, że chciałem użyć narzędzia, które właśnie pomogłoby mi zrealizować te funkcje. No ale dobra. To co chcieliście mi przekazać już do mnie dotarło. Dzięki za rady.

Podobne pytania

+4 głosów
2 odpowiedzi 575 wizyt
pytanie zadane 1 kwietnia 2018 w Offtop przez jeremus Maniak (59,720 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 375 wizyt
pytanie zadane 17 listopada 2017 w Offtop przez michh123 Bywalec (2,790 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 180 wizyt
pytanie zadane 15 marca 2023 w C# przez Whyyy Nowicjusz (240 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,641 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...