• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Jaki plan na zadanie ? Zadanie: Mrówki

–2 głosów
98 wizyt
pytanie zadane 4 grudnia 2020 w Java przez PirchHD Obywatel (1,730 p.)
zamknięte 4 grudnia 2020 przez PirchHD
Zadanie robione w Javie.

Treść:

Gra toczy się na kwadratowej planszy o boku n podzielonej na komórek n^2. Każda komórka (z wyjątkiem leżących na brzegach planszy) ma ośmiu "sąsiadów", czyli komórki przylegające do niej bokami i rogami. Komórka może być pusta albo zajęta przez mrówkę. Stany komórek zmieniają się dynamicznie. Mrówka wybiera losowo jedną z ośmiu komórek sąsiednich. Jeżeli wybrana komórka jest wolna, to mrówka zmienia swoje położenie. W przeciwnym przypadku pozostaje na miejscu. Mrówki powinny być zaimplementowane jako wątki. Sprawdzenie stanu komórek sąsiednich i ewentualne przemieszczenie stanowi sekcje krytyczną (narzędzie do wyboru). Po wykonaniu ruchu mrówka zasypia na wybraną losowo liczbę milisekund. Jeżeli mrówka wyjdzie poza planszę "umiera", a na jej miejsce pojawia sie nowa (na losowo wybranym wolnym polu).

Napisz program symulujący położenia mrówek w kolejnych chwilach czasu. Rozmiar planszy jest podany parametrem programu. Stan początkowy generowany jest losowo z udziałem "zajętych" komórek podanym drugim parametrem programu.

Każde zdarzenie (przemieszczenie lub śmierć / narodziny mrówki) powinno spowodować wypisanie odpowiedniego komunikatu i aktualnego stanu planszy (podobnie jak w przypadku gry w życie). Proszę tak dobrać przedział czasowy, na jaki mrówki zasypiają, żeby wydruk pojawiał sie z rozsądną częstotliwością (cokolwiek to oznacza).

 

Moje pytanie jest skromne czyli jak byście go zaczęli. Jakie obiekty stworzyli by było najlepiej. W moim przypadku miałem 3 próby pomysłu ale zawsze się gubiłem tym że nie mogłem dziedziczyć od dwóch klas. Najpierw zrobić obiekt klasę plansza która ma int n oraz tablice [n][n] charów. Kiedy był odpalany konstruktor to tworzył Komórkę która jest albo '8' albo '.' czyli albo pusta albo jest mrówka tylko potem mam problem by mieć dostęp do sąsiadów. Czy ktoś by mógł opisać jak by to zrobił ? Chodzi mi o pokierowanie niż o zrobienie. Pozdrawiam.
komentarz zamknięcia: najlepsza

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 4 grudnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (218,670 p.)
Nie widzę ani zadania, ani twojego planu na zadanie?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 199 wizyt
pytanie zadane 9 października 2020 w C i C++ przez AdamKe Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 38 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 221 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2018 w Bezpieczeństwo, hacking przez marcolo Obywatel (1,530 p.)

87,916 zapytań

136,501 odpowiedzi

304,327 komentarzy

58,290 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...