• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przyspieszenie laptopa Lenovo Y700

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
564 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez KonradKalbarczyk Nowicjusz (240 p.)
Witam.
Na wstępie zaznaczam, że na razie jestem laikiem jeśli chodzi o informatykę i tematykę związaną z hardware. Jak wspomniałem w temacie, jestem posiadaczem laptopa Lenovo Y700. Zastanawiam się nad dokupieniem dysku SSD aby przyspieszyć działanie systemu i niektórych programów. Posiadam już dysk HDD 1TB. Moje pytanie brzmi: Czy wymieniać dysk HDD na SSD, czy jedynie dokupić dysk SSD na złącze M.2 ? Jakie rozwiązanie jest dla Was bardziej korzystne?

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 4 grudnia 2020 przez Rafał Masny Obywatel (1,700 p.)
wybrane 8 grudnia 2020 przez KonradKalbarczyk
 
Najlepsza
Jeżeli laptop posiada złącze m2 kupiłbym ssd nvme, tak samo RAM, jeżeli jest drugi slot, dołóż identyczną kość
0 głosów
odpowiedź 3 grudnia 2020 przez FranekMakowski Nowicjusz (210 p.)
Lepiej dokupić SSD na m.2 a na tym HDD nadal będziesz trzymał pliki. SSD na system i ważne programy a HDD na gry i zdjęcia.
0 głosów
odpowiedź 4 grudnia 2020 przez porucznik.jaszczurka Obywatel (1,820 p.)
Dokup sobie ssd na NVME, a HDD zostaw na kopie zapasową i mało wymagające gry.

Jeśli chcesz 500 GB - A2000
1TB - https://www.x-kom.pl/p/431147-dysk-ssd-samsung-1tb-m-2-pcie-nvme-970-evo.html

Ile masz ramu?
komentarz 4 grudnia 2020 przez KonradKalbarczyk Nowicjusz (240 p.)
8 GB
0 głosów
odpowiedź 4 grudnia 2020 przez Osse Mądrala (7,350 p.)
Jaki masz system i ile pamięci Ram ? Być może problem tkwi w małej ilości Ram.
komentarz 4 grudnia 2020 przez KonradKalbarczyk Nowicjusz (240 p.)
Windows 10, 8GB RAM

Podobne pytania

+1 głos
4 odpowiedzi 424 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 376 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 3,874 wizyt
pytanie zadane 17 sierpnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez lolk45 Gaduła (3,210 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...