• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

CRUD Hibernate materiały/tutorial/filmik

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
264 wizyt
pytanie zadane 1 grudnia 2020 w Java przez ariva6152 Użytkownik (570 p.)
edycja 24 stycznia 2021 przez ariva6152
Cześć. Szukam tutoriala najlepiej pod Netbeans z przykładem stworzenia aplikacji CRUD w hibernate. Może być po angielsku. Z tych co znalazłem i próbowałem skorzystać to niestety poległem.

Z góry uprzedzam- programowanie to nie mój kierunek, ale muszę zaliczyc ten przedmiot bo mam go w toku nauczania.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 1 grudnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Hibernate to jest implementacja JPA- nie tworzysz w tym CRUD'a więc, wiem co masz na myśli ale samym Hibernatem utworzysz tylko warstwe dostępu do  danych dla aplikacji :)

Tutorial z spring.io - ta wersja JPA- korzysta z implementacji hibernate https://spring.io/guides/gs/accessing-data-jpa/

Jeśli Netbeans to must be, a podejrzewam, że to pewnie nadane z uczelni to proszę  tutorial ze strony Netbeans
https://netbeans.org/kb/docs/web/hibernate-webapp.html
pamiętaj, że pod hasłem Hibernate zwykle kryje się JPA-Data bo jego domyślną implementacją jest właśnie hibernate
0 głosów
odpowiedź 1 grudnia 2020 przez mibdbz Gaduła (4,300 p.)
Ja się uczyłem z tego:

https://www.udemy.com/course/spring-hibernate-tutorial/

Polecam. Mówi prostym językiem, wszystko od totalnych podstaw.
–1 głos
odpowiedź 14 grudnia 2020 przez Software Wizard Nowicjusz (180 p.)
Jeśli chodzi o metodę ZZZ, to myślę, że to będzie dla Ciebie świetne:

https://youtube.com/playlist?list=PLU2dl_1LV_SQWZI2R_RSEeYm1tfueszOc

 

Szczerze polecam jednak stworzyć sobie bazę danych i napisać kilka encji, poświęcić na to w sumie, powiedzmy 10h, 20h. Wtedy łatwo wejdzie Ci to do głowy, a satysfakcje z tego, że zrobiłeś coś, co średnio Cię interesuje, też z tego będziesz miał.

 

pozdrawiam,
Przemek
komentarz 14 grudnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
przestarzałe nieaktualne treści sory, ale 2014 vs 2020 wersje hiberneta mamy 5++ więc :D wiele rzeczy uległo zmianie, wiele nowych funkcjonalności poprawiło działanie i inaczej się robi niż Od Artura, co nie zmienia faktu że w 2014 świetne kursy to były
komentarz 14 grudnia 2020 przez Software Wizard Nowicjusz (180 p.)

Rozumie, że dzisiaj nie ma już encji oraz relacji? :)
Pytanie dotyczy ogólnego pojęcia o hibernate, także dałem najlepsze źródło, jakie znam. 

Gdyby pytanie zadał ktoś, kto myśli komercyjnie o JPA podałbym pewnie: Vlad Mihalcea albo jeszcze lepiej oficjalną dokumentację.

Z dydaktycznego punktu widzenia wciąż są to dobre materiały w 2020.

komentarz 14 grudnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Ale Encje i Relacje to nie jest Hibernate tylko i wyłącznie ?
Myślisz pojęcia- Encje wystepują też po za frameworkiem Hibernate, oraz tak samo mogą wystepować w bazachdanych bezz relacji i to że Hibernate nic nie ma do 'relacyjnej bazy danych' bo można użyć implementacji Hibernate dla mapowania ORM JPA z  użyciem baz MongoDB i nie MyISAM
komentarz 14 grudnia 2020 przez Software Wizard Nowicjusz (180 p.)
Przeczytaj proszę jeszcze raz uważnie pytanie, jakie zadał Ariva.

To co Ty wypisujesz, to tak jakbym zapytał o auto rodzinne, które będzie mało paliło, a Ty zacząłbyś mi opisywać wszelkie aspekty wokół. Oczywiście zgadzam się z Tobą, że hibernate to znacznie więcej niż coś do tworzenia CRUD'a, ale autor pytania jasno zapytał właśnie o to.

Zrozum proszę, że podałem rozwiązanie dokładnie pod to pytanie. Nie wiem po co brnę w tę rozmowę, ale tutaj ją ucinam i na kolejne zaczepki reagować nie będę :).

Pozdrawiam,
Przemek

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 1,111 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 217 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 559 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2019 w Java przez Adam Polak Początkujący (430 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...