• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak importować zdjęcia i informacje o nich Czyli własny Windows Explorer w Visual Studio C++

Object Storage Arubacloud
0 głosów
378 wizyt
pytanie zadane 1 grudnia 2020 w C i C++ przez Czarus Obywatel (1,310 p.)

Dzień doby smiley dawno mnie tutaj nie było, ale potrzebuje waszej pomocy. Od dłuższego czasu myślę o zrobieniu aplikacji która będzie działała jak Eksplorator Windows, gdyż marzy mi się aplikacja w której będzie można sortować zdjęcia i filmy dodając do nich tagi np.: Dom; Siostra; Brat; Kot; Programowanie itd. Niestety zatrzymałem się już na początku, bo jak w temacie nie wiem jak importować na bieżąco lub z kodu zdjęcia w dobrej rozdzielczości i informacje o nich do Visual Studio. Jest coś takiego jak "ImageList" lecz tam jest limit do 200x200px a mnie interesuje minimum HD. 

Bardzo bym prosił o pomoc jak można było by to zrobić ewentualnie jakieś nakierowanie gdzie iść i tego szukać. Pomocne będą linki do filmów czy tematów z góry Dziękuję!

komentarz 1 grudnia 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

A po ci Ci dobrej jakości zdjęcie w ImageList (w kontekście menedżera plików)?

komentarz 1 grudnia 2020 przez Czarus Obywatel (1,310 p.)

Żeby móc powiększyć te zdjęcie, ale nawet nie wiem jak z poziomu kodu importować małej jakości zdjęcia do ImageList

1
komentarz 2 grudnia 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Powiększyć możesz czytając z pliku oryginał.

Jeśli chodzi o imagelist w kontekście menedżera plików, to w Windowsie jest coś takiego jak systemowy imagelist. To jest lista, która ma już załadowany zestaw ikon dla różnych typów plików. Funkcja, która powinna Cię zainteresować to SHGetFileInfo. Przy pomocy tej funkcji możesz wyciągnąć różne informacje na temat pliku włącznie z ikoną tudzież indeksem do niej w systemowym imagelist (jak i uchwyt do niego).

Jeśli to wszystko ma być wydajne, listview - bo zapewne w nim będziesz wyświetlał pliki - powinien działać w trybie zewnętrznego modelu danych.

komentarz 2 grudnia 2020 przez Czarus Obywatel (1,310 p.)

Dzięki wyszukam sobie te frazy smiley, a wiesz może jak po załadowaniu aplikacji zmusić ją do pobrania wszystkich zdjęć z folderu i umieszczenia w poindeksowanych w ImageList? (oczywiście w kodzie)

komentarz 2 grudnia 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Nie wiesz, jak wylistować pliki, czy o co pytasz?
komentarz 2 grudnia 2020 przez Czarus Obywatel (1,310 p.)

Gdy używałem ImageList zawsze dodawałem do niej zdjęcia na początku, a teraz potrzebuję dynamicznego dodawania zdjęć w trakcie działania aplikacji. Przykładowo po wciśnięciu na przykład przycisku, funkcja doda do ImageList wszystkie zdjęcia z folderu X

komentarz 2 grudnia 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Szczerze mówiąc nie wiem, o co Ci chodzi. Z pierwszego posta zrozumiałem, że chcesz zrobić menedżer plików multimedialnych(?), który da możliwość sortowania według własnych kryteriów/tagów. Podałem Ci funkcję, która być może wyciągnie miniaturę pliku i zwróci ją w postaci np. indeksu w systemowej liście. Nie wiem, czy to zadziała, musiałbyś sprawdzić (ja siedzę na Linuksie teraz). Jeśli nie, trzeba będzie kombinować inaczej.
komentarz 2 grudnia 2020 przez Czarus Obywatel (1,310 p.)

Dobra spróbuję i napiszę jak coś, ale i tak wielkie dzięki bo nawet nie wiedziałem wcześniej za co chwytać frown a teraz wiem. Miłego wieczorkusmiley

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

+2 głosów
3 odpowiedzi 398 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia 2017 w Offtop przez kubekzone Użytkownik (620 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 325 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 237 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2023 w C i C++ przez Author[] Gaduła (3,130 p.)

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...