• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Schemat blokowy język c

0 głosów
132 wizyt
pytanie zadane 28 listopada 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez karollson79 Nowicjusz (120 p.)

Witam , mam problem z zadaniem od mojej wykładowczyni dostałem zadanie aby utworzyć schemat blokowy do takiego projektu : Suma elementów dwu lub trzycyfrowych cyfrowych ujemnych ; elementy typu int wczytywane z klawiatury do napotkania wartości = koniec wraz z końcem, ale nie więcej niż n elementów. Utworzyłem coś takiego , i dostałem odpowiedź ,że pętla nie jest strukturalna i nie mogłem używać breaka ani tego typu komend ( coś wspominała o continue itp.) Proszę o pomoc , dziękuje z góry !! 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 29 listopada 2020 przez Oscar Pasjonat (19,230 p.)
Programowanie strukturalne to taki model, w którym każda instrukcja ma jedno wejście i jedno wyjście. Dotyczy to też instrukcji złożonych. Językiem, który dość modelowo realizował model programowania strukturalnego był Pascal, ten w wersji oryginalnej Wirtha. Niestety nie był to język "przemysłowy" nie dało się w tym napisać sensownej aplikacji. Tam nie było break, continue, return w środku procedury itp. Wiązało się to z dość dużym zagłębieniem if-ów. Do programowania strukturalnego można używać innych diagramów, takich zagłębiających się jeden w drugim - w sumie cały program jest jedną instrukcją. A tych typowych diagramach musisz po prostu to pogrupować tak by były bloki w wejściem i wyjściem.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 139 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 54 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 83 wizyt
Porady nie od parady
Nie wiesz jak poprawnie zredagować pytanie lub pragniesz poznać którąś z funkcji forum? Odwiedź podstronę Pomoc (FAQ) dostępną w menu pod ikoną apteczki.FAQ

85,145 zapytań

133,948 odpowiedzi

296,959 komentarzy

56,261 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...