• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Podączenie dwóch monitorów do laptopa

Object Storage Arubacloud
+1 głos
535 wizyt
pytanie zadane 28 listopada 2020 w Sprzęt komputerowy przez Antero00 Gaduła (3,670 p.)

Cześć, 

Mam monitor: dell P2419H ( zamierzam dokupić drugi identyczny) oraz laptopa lenovo thinkPad E490. 

Loaptopa posiada takie gniazda: 

  • USB-C (umożliwia zasilanie i może działać jako DisplayPort)
  • 2 x USB 3.1
  • USB 2.0
  • HDMI 1.4b

 

Moje pytanie co kupić, aby móc to wszystko złączyć razem, czy jakaś stacja dokujaca czy coś innego może tańsze rozwiązanie. 

Chciałbym mieć pewność, że to wszystko razem zadziała zanim kupię monitor. 

Co ważne bardzo zależy mi, aby do tych dwóch monitorów móc podłączyć również inne laptopy. 

Zastanawiam się jak to wygląda, gdy w swoim laptopie mam USB-C jako ładowanie i czy przejdzie ładowanie przez stację dokującą ? 

komentarz 28 listopada 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Najważniejszą kwestią jest budżet.
komentarz 28 listopada 2020 przez Antero00 Gaduła (3,670 p.)
A jaki sprzęt proponujesz ? jeśli chodzi o cenę to chciałbym jak najtaniej, ale rozważe każdą propozycje jeśle okaże sie, że dany sprzęt jest tego wart.
1
komentarz 28 listopada 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
https://www.x-kom.pl/p/520296-stacja-dokujaca-do-laptopa-green-cell-usb-c-usb-c-3xusb-hdmi-rj-45.html
Sam używam wd19tb od dell'a, osobiście polecam, ale to raczej nie łączy się z "najtaniej". Przejściówkę wyżej używa moja dziewczyna, nie słyszałem by narzekała. Osobiście jej nigdy nie używałem, przynajmniej z Windowsem.
komentarz 28 listopada 2020 przez Antero00 Gaduła (3,670 p.)
To jeszcze zapytam odnośnie tej przejściówki, myślisz że lepiej podłączyć jeden monitor do przed hdmi do laptopa a drugi do tej przejściówki czy może połączyć oba monitory przez DisplayPort i jeden z nich przez HDMI do laptopa/przejściówki ?

Kwestia czy ta druga opcja może zadziałać ?
1
komentarz 28 listopada 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Link do stacji, który jest wyżej ma jedno HDMI, Twój laptop też ma jedno. Więc za bardzo nie masz wyboru.
Jeżeli porywasz się na dell'a, którego zaproponowałem musisz pamiętać, że działa on z Thunderbolt 3, gdzie przepustowość jest z 4 razy wyższa niż w przypadku usb c, o ile dobrze pamiętam.   

Ogólnie samo korzystanie z usb c i hdmi w laptopie na siebie nie wpływa, więc no. Twój wybór.
komentarz 28 listopada 2020 przez Antero00 Gaduła (3,670 p.)
dzięki za informacje :)

Na początku wybróbuje tą przejściówke, ewentualnie w przyszłości zakupię jakas lepszą stacje dokującą.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 28 listopada 2020 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
Jeden podłączysz normalnie HDMI, drugi wystarczy przejściówka lub odpowiedni kabel z USB-C.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 366 wizyt
pytanie zadane 20 marca 2020 w Sprzęt komputerowy przez GreenAngie Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 187 wizyt
pytanie zadane 19 października 2020 w Sprzęt komputerowy przez Versi Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 342 wizyt
pytanie zadane 6 listopada 2017 w Sprzęt komputerowy przez marakuja Użytkownik (590 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...