• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Działania w JavaScript

Object Storage Arubacloud
0 głosów
121 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2020 w JavaScript przez pirat Nowicjusz (170 p.)

Witam!

Tu jeszcze ja. Poprosiłbym kogoś o solidne wytłumaczenie i wskazówkę co do zadań w JavaScript.

1)

Wczytaj     z     klawiatury     przedział     [a,     b].     Następnie     wczytaj     z     klawiatury     liczbęz tego przedziału. Do zabezpieczenia się przed nieprawidłowymi wpisami użyj odpowiedniej pętli.Wyświetl   wszystkie   liczby   z   podanego   przedziału   (jeśli   a>b   to   malejąco,   a   w   przeciwnym wypadku   –   rosnąco),   rozdzielając   je   przecinkiem.   Pogrub   wszystkie   liczby   parzyste,podkreśl     –     podzielne     przez     7,     a     wybraną     liczbę     pokoloruj     na     niebiesko,     np.„[1, 20]: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20”.

2)

Wykonaj   tabliczkę   mnożenia   od   1   do   20   w   pionie   i   od   1   do   10   w   poziomie   –   użyjwidoku kolumnowego, np.1*1 = 11*2 = 21*3 = 3...2*1 = 22*2 = 42*3 = 6...............Dostosuj czcionkę tak, żeby na Twoim monitorze widać było wszystkie 10 kolumn.

3)

Wyświetl   w   tabeli   HTML   kalendarz   na   bieżący   miesiąc   –   weź   pod   uwagę   dni   tygodnia(początek tygodnia w poniedziałek).

Z góry bardzo dziękuję i zaznaczam: NIE CHCĘ GOTOWCA - tylko pomocy i wytłumaczenia.

Pozdrawiam.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 27 listopada 2020 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)
Ad. 1. Dane musisz wczytać z pól formularza, w JavaScript o ile wiem nie ma możliwości poczekania na wczytanie danych z klawiatury (tak, jak np.  w C++ czy Pythonie). Do sprawdzenia prawidłowości danych - if. Wyświetlanie zrealizuj przy pomocy pętli, a pogrubienie, zmiana, itp. koloru przy pomocy instrukcji warunkowej if oraz zapisu stylów.

Ad. 2. Pętla for w pętli for.

Ad. 3. Poczytaj o metodach obiektu Date. Wyswietlanie kalendarza to typowa pętla (może być zagnieżdżona jak w p. 2).
komentarz 27 listopada 2020 przez pirat Nowicjusz (170 p.)

Co do 1.
To początek zrobiłem tak. Będzie OK? By wczytało 2 liczby z przedziału i później by podać jakąś liczbę z tego przedziału. I teraz zrobić pod tym pętle z if by przyjmowało jedynie poprawne dane?

<script>
p1 = prompt('Podaj liczbę rozpoczynającą przedział!');       document.write("[" + p1 + " , ");
p2 = prompt('Podaj liczbę kończącą przedział!'); document.write(p2 + "]" + "</br>"); 
p3 = prompt('Podaj liczbę z przedziału!'); document.write(p2 + "]" + "</br>"); 

l1 = parseInt(p1);
l2 = parseInt(p2);
lp = parseInt(p3);

    
</script>

 

komentarz 27 listopada 2020 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)
Początek OK, teraz ustal dolny i górny koniec przedziału, oraz czy podana liczba do niego należy.
1
komentarz 27 listopada 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

w JavaScript o ile wiem nie ma możliwości poczekania na wczytanie danych z klawiatury

@SzkolnyAdmin, a prompt?

komentarz 27 listopada 2020 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)
Mea culpa, zapomniałem, rzadko stosuję okienka modalne.
komentarz 28 listopada 2020 przez pirat Nowicjusz (170 p.)

@SzkolnyAdmin, a jakaś wskazówka co do skonstruowania pętli, by odpowiednio wyświetlało mi te liczby? Bo coś tam ułożyłem, ale nie działa.

 

komentarz 29 listopada 2020 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)
Pokaż kod.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 176 wizyt
pytanie zadane 6 kwietnia 2017 w JavaScript przez n0s1gnal Użytkownik (700 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 5,801 wizyt
pytanie zadane 29 grudnia 2016 w JavaScript przez Fiduciam Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 5,915 wizyt
pytanie zadane 19 listopada 2016 w JavaScript przez damianlxlx5 Obywatel (1,880 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,540 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...