• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak używać jednego modułu hashującego hasła w wielu językach??

Object Storage Arubacloud
+1 głos
155 wizyt
pytanie zadane 24 listopada 2020 w Inne języki przez Igorek Mądrala (6,290 p.)
Jak używać jednego modułu hashującego hasła w wielu językach??

Bo dajmy taki przykład:

Strone rejestracji zrobię i logowania zrobię w php.

I dajmy przykład że stworze gre w unity & c# - i wtedy logowanie na to samo konto które zostało utworzone w php.

Nudziło mi sie jeszcze bardziej i stworzyłem jakąś aplikacje w pythonie-  i  wtedy logowanie na to samo konto które zostało utworzone w php.

Kolejny przykład to że nudziło mi sie i stworzyłem aplikacje na androida w javie lub kotlinie - i  wtedy logowanie na to samo konto które zostało utworzone w php.

Czyli dajmy na przykład że hasło hashuje w php.

I jak potem je porównywać podczas logowania w innych językach ?

 

 

edit:

myslałem nad zrobieniem którtkiej strony w php która by przyjmowała hasło i id użykownika, i wtedy zwracała by

true albo false

I wtedy każda aplikacja jakby pobierała by kod html z tej strony gdzie albo było było true albo false - i wtedy modułem hashującym było wbudowane w php passowrd_hash() i password_verify()
komentarz 24 listopada 2020 przez Igorek Mądrala (6,290 p.)
no to jaki inny wybór polecasz xD

?
komentarz 24 listopada 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Nic nie polecam. Dobierz do potrzeb.
komentarz 24 listopada 2020 przez Igorek Mądrala (6,290 p.)
a gdzie szukać czegoś takiego
komentarz 24 listopada 2020 przez Igorek Mądrala (6,290 p.)
bo ja moge używać md5 chyba że jest jakiś złamany czy coś takiego
komentarz 24 listopada 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Złamać się nie da z tego co wiem. Doprowadzili do kolizji haszów. Możesz rzucić okeiem na odmiany sha.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 listopada 2020 przez VBService Ekspert (253,280 p.)

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 1,600 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2016 w SQL, bazy danych przez toster234 Początkujący (370 p.)
–1 głos
0 odpowiedzi 523 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2017 w Java przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 2,524 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez niezalogowany

92,567 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,616 komentarzy

61,953 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...