• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

*WindowsForms* Wysypywanie aplikacji przy pytaniu o zezwolenie (przy pierwszym użyciu), dotyczy antywirusa

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
97 wizyt
pytanie zadane 24 listopada 2020 w C# przez Jakub Michalik Użytkownik (850 p.)
Witam, mam pytanie odnośnie dostępu do plików (strumienie) a zezwoleniem na ich użycie.

Czy jest jakiś sposób na zyskanie zezwolenia z kodu(bez ingerencji zwykłego usera).

Zadałem takie nietypowe pytanie ponieważ nie wiem dlaczego antywirus pyta o zezwolenie na dostęp do pliku gdy chcę użyć jakiegoś zasobu z katalogów komputera (tylko pierwszy raz działania programu).

Czy istnieje jakaś metoda aby zyskać dostęp do plików bez wyrażania zgody przez użytkownika?

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 24 listopada 2020 przez tangarr Mędrzec (154,780 p.)
Antywirus pyta, ponieważ twój program nie jest ani podpisany cyfrowo przez zaufanego dostawcę oprogramowania ani nie jest znany przez silnik antywirusowy.

Antywirus, którego używasz woli zapytać użytkownika czy uruchomiony program na pewno został uruchomiony za twoim przyzwoleniem. Jego zadaniem jest chronić twój system, więc nie obejdziesz tego ograniczenia bez wyłączenia antywirusa.
komentarz 24 listopada 2020 przez Jakub Michalik Użytkownik (850 p.)
a ewentualne wyjątki towarzyszące temu jak mam obsłużyć(np użycie zdj)?
1
komentarz 24 listopada 2020 przez tangarr Mędrzec (154,780 p.)
Nie wiem jakiego programu antywirusowego używasz, ale podejrzewam, że pierwsze przyznanie zezwolenia zapisuje w bazie danych antywirusa sumę kontrolną programu i nie będzie o to pytać ponownie do czasu modyfikacji programu.

Jeżeli program się wysypuje to prawdopodobnie dlatego, że nie sprawdzasz błędów w trakcie działania. Każda operacja na pliku (otworzenie, odczyt, zapis) może się nie powieść, za każdym razem musisz to sprawdzić i odpowiednio zareagować.
komentarz 24 listopada 2020 przez Jakub Michalik Użytkownik (850 p.)
Wiesz jak można zdobyć taki podpis cyfrowy / certyfikat?

Najlepiej jakiś darmowy sposób
komentarz 24 listopada 2020 przez tangarr Mędrzec (154,780 p.)
Nie ma takiego. Musisz kupić certyfikat i udowodnić firmie,że ty to ty. Wtedy nawet jeżeli wypuścisz wirusa to od razu będzie wiadomo kto jest za niego odpowiedzialny.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 194 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 725 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2018 w Bezpieczeństwo, hacking przez TheFunny Gaduła (3,420 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 484 wizyt
pytanie zadane 21 marca 2018 w JavaScript przez ShadoWs Bywalec (2,800 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...