• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

PHP i MySQL a HTML?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
765 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2015 w PHP przez MrChalski Użytkownik (850 p.)
edycja 19 sierpnia 2015 przez krecik1334
Witam chciałbym nauczyć się programowania w PHP i MySQL i chciałbym wiedzieć czy muszę przedtem przejść przez kursy z HTML JS i CSS ? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

PS dodam że szkolę się na "sieciowca" :)

3 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 18 sierpnia 2015 przez Al Capone Obywatel (1,230 p.)
edycja 19 sierpnia 2015 przez Al Capone
Pasowałoby, a nawet trzeba znać postawy HTML i CSS. W późniejszym etapie nauki możesz się uczyć równocześnie PHP i MySQL z HTML i spółką. Aczkolwiek możesz uczyć sie samego PHP po ogrnięciu podstaw HTML i CSS.
komentarz 18 sierpnia 2015 przez MrChalski Użytkownik (850 p.)
Ojj to długa droga przede mną :D thx
komentarz 18 sierpnia 2015 przez Al Capone Obywatel (1,230 p.)
No długa. Możesz jeszcze spróbować z C++ przed PHP. To Ci da pożądne podstawy.
komentarz 19 sierpnia 2015 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
Akurat ja jestem przeciwnikiem pchania się w cpp jeśli chcemy poznawać technologie sieciowe. Owszem, składnia jest oparta na tych samych zasadach, ale nic więcej. Od cpp już lepsza byłaby java
komentarz 19 sierpnia 2015 przez Nervouss Użytkownik (700 p.)
Na podstawy ja też uważam, że C++ jest najlepszy, a pozniej nauczenie się np. C# to już spłatka i wtedy możesz pisać gry lub robić strony w ASP.NET co jak ostatnio się przekonałem jest genialne :D
+1 głos
odpowiedź 18 sierpnia 2015 przez Luna Cognita Dyskutant (8,130 p.)
W MySQL się nie programuje.. HTML jest językiem hypertextowym i jest podstawą podstaw, jeśli nieznasz HTML, nie zabieraj się za PHP, taka dobra rada. A propo szkolenia się na "sieciowca" to raczej nie ten target.
komentarz 18 sierpnia 2015 przez MrChalski Użytkownik (850 p.)
Nie ten target ;> w ofertach pracy bardzo często wymagana jest znajomośc co najmniej podstaw PHP oraz MySQL, oczywiście mówię tu o pracy jako administrator ;)
komentarz 18 sierpnia 2015 przez Luna Cognita Dyskutant (8,130 p.)
Jeśli chcesz iść w kierunku sieciowca to myślę że PHP na start jest raczej złym kierunkiem, chyba że wybierasz się na programistę.
komentarz 19 sierpnia 2015 przez MrChalski Użytkownik (850 p.)
PHP chcę sam dla siebie ogarnąć jako coś dodatkowego do nauki wszelkich protkokółów cisco itp
0 głosów
odpowiedź 19 sierpnia 2015 przez SyntaxError Pasjonat (17,170 p.)
Nie znać html-a to IMO trochę wstyd, więc zdecydowanie warto. JS na poziomie podstawowym też warto, bo na prawdę fajne rzeczy można robić. CSS hmm.. podstawy również warto poznać (choćby z czystej ciekawości, jeśli nie dażysz go miłością :P). Nie można być zamkniętym tylko na jedną technologię, bo nie o to chodzi. Myślę, że warto chociaż przerobić po jednym tutorialu, poczytać trochę dokumentacji i zobaczyć parę przykładowych projektów na gh z każdej. A potem wybrać, którą chcesz znać najlepiej i to w niej pracować.

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 162 wizyt
pytanie zadane 31 stycznia w PHP przez Iei Obywatel (1,950 p.)
–1 głos
2 odpowiedzi 387 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 464 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...