• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór procesora.

Object Storage Arubacloud
–1 głos
161 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2020 w Sprzęt komputerowy przez GoldenBoy Nowicjusz (140 p.)

Jakie procesory mogę zamontować na tej płycie głównej?

Poprosiłbym o listę wszystkich które wejdą na ten Socket 1151 Kaby Lake.

Płyta główna ASRock H110M-HDV R3.0

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 23 listopada 2020 przez Antol PL Użytkownik (860 p.)
Intel Celeron G

Intel Core i3

Intel Core i5

Intel Core i7

Intel Pentium G
komentarz 23 listopada 2020 przez Antol PL Użytkownik (860 p.)

Aczkolwiek nie jestem pewny czy to wszystkie. smiley

komentarz 23 listopada 2020 przez Antol PL Użytkownik (860 p.)
I jeśli będziesz chciał kupić intela 7 generacji to trzeba dokupić aktualizacje biosa.

https://www.morele.net/aktualizacja-biosu-649058/
komentarz 23 listopada 2020 przez GoldenBoy Nowicjusz (140 p.)
Aktualnie mam procesor 7 generacji. Pentium g4560 to Kaby Lake :P i żadnej aktualizacji Biosu nie musiałem robić
komentarz 23 listopada 2020 przez GoldenBoy Nowicjusz (140 p.)

@Antol PL, Bardziej chodziło o modele. 

+2 głosów
odpowiedź 23 listopada 2020 przez tangarr Mędrzec (154,860 p.)
Tu masz pełną listę obsługiwanych procesorów http://www.asrock.com/mb/Intel/H110M-HDV%20R3.0/#CPU

Uwaga: Aby używać procesorów 7 generacji musisz zaktualizować BIOS do nowszej wersji. Aby to zrobić potrzebujesz procesora 6 generacji.

I jeszcze jedna uwaga: kontroler pamięci znajduje się w procesorze, więc pamięć powinieneś wybrać dopiero po wybraniu procesora.
komentarz 23 listopada 2020 przez GoldenBoy Nowicjusz (140 p.)
Właśnie o to mi chodziło :D Dzięki

No właśnie mam pentium g4560, ale w najbliższym czasie pasowałoby się przerzucić na coś lepszego. I to jest 7 generacja, więc nie wiem o co chodzi z tym aktualizowaniem Biosu :/
komentarz 23 listopada 2020 przez tangarr Mędrzec (154,860 p.)
Są trzy opcje:
- producent wgrywa najnowszy bios przed wypuszczeniem płyty do hurtowników
- sklep w którym zamawiałeś zaktualizował go dla ciebie
- intel leci sobie w kulki i tak na prawdę nie potrzeba żadnej aktualizacji biosu dla tego chipsetu

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 109 wizyt
0 głosów
7 odpowiedzi 579 wizyt
pytanie zadane 7 października 2018 w Sprzęt komputerowy przez Lonaro Użytkownik (630 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 64 wizyt
pytanie zadane 19 lutego w Sprzęt komputerowy przez Jakub005 Początkujący (310 p.)

92,568 zapytań

141,421 odpowiedzi

319,626 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...