• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Akwarium z rybkami w PC

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
476 wizyt
pytanie zadane 21 listopada 2020 w Sprzęt komputerowy przez Poczatkujaca s z.o.o Obywatel (1,860 p.)
edycja 21 listopada 2020 przez Poczatkujaca s z.o.o
Witam mam nietypowe pytanie / Zagadnienie

Przymierzam się do złożenia nowego PC (dość mocnego), bo mój jest już leciwy i najwyższy czas na wymianę.

Widziałam gdzieś kiedyś prawdziwe akwarium z rybkami w środku działającego PC.

Wiem, że to nie było by tanie, Ale marzy mi się coś takiego jak go ugryźć ?

Wpadło komuś coś takiego w oko ?

Wiem, że wtedy chłodzenie inne musi być.

Ale chciałabym się wiećej dowiedzieć poczytać może z kimś pogadać.

Zapraszam do dyskusji.

Dziękuję za każdą odpowiedź

 

Eddit:

Chodzi mi o duże akwarium takie np 100 litrów nie o małą skrzynkę zwykłego PC.

Nikomu na pewno nie zamierzam robić krzywdy, a jedynie porozmawiać.
1
komentarz 21 listopada 2020 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
W komputerze nie widziałem ale w telewizorze już tak ;)

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 21 listopada 2020 przez edwardkraweznik Dyskutant (9,930 p.)
edycja 21 listopada 2020 przez edwardkraweznik
A jesteś akwarystą, miałeś kiedykolwiek akwarium, krewetkarium... ?

Tak z ciekawości pytam...

EDIT:

No więc ja mam krewetkarium i akwarium... o zwierzęta trzeba dbać, nie jest tak, że wlejesz trochę wody do pudełka i wpuścisz 5 kolorowych rybek i jest git...

Prowadząc akwarium musiałbyś mieć jakiekolwiek pojęcie o hemii wody, to są żywe zwierzęta...

W akwarium musisz stworzyć jak najlepsze warunki do życia dla ryb, krewetek, ślimakom

Trzeba wiedzieć jak dobrać obsadę, roślinność, filtrację, napowietrzanie, podłoże...

Najgłupszy pomysł jaki widziałem
komentarz 22 listopada 2020 przez Poczatkujaca s z.o.o Obywatel (1,860 p.)

@tkz  - jeśli chodzi o pieniędze tu jestem otwarta, wiem, że nie było by to tanie, bo widywałam takie coś "u bogaczy" nie była to jakaś wystawa, muzeum a dom, biuro więc wiem, że się da. Pytanie jak oczywiście nie szkodzać ani zwierzakom ani sprzętowi. Dlatego postanowiłam otworzyć dyskusję. więc, że pogląd w polsce może mało znany, ale to że coś jest drogie i nie każdy to ma nie znaczy, że nie wolno :-)

komentarz 22 listopada 2020 przez edwardkraweznik Dyskutant (9,930 p.)

@tkz,

Na marginesie, ignorancja nie polega na ignorowaniu.

Przeczytaj ze zrozumieniem co napisałem

komentarz 22 listopada 2020 przez edwardkraweznik Dyskutant (9,930 p.)

Wpuszczając kilka rybek do akwarium, które notabene może mieć dowolny kształt, jakiego efektu oczekujesz, oprócz wizualnego?

Tu właśnie widać ignorancję...

Tragiczne podejście

 

komentarz 22 listopada 2020 przez Poczatkujaca s z.o.o Obywatel (1,860 p.)

@edwardkraweznik

każdy, kto ma inne zdania niż Ty jest zły ?

komentarz 22 listopada 2020 przez edwardkraweznik Dyskutant (9,930 p.)

każdy, kto ma inne zdania niż Ty jest zły ?

Nie będę pisał po raz setny tego samego, przeczytaj wyżej co napisałem i niżej...

0 głosów
odpowiedź 21 listopada 2020 przez techno16 Gaduła (4,780 p.)
1. Komputer jest za mały na jakąkolwiek rybę. Oczywiście zmieścisz kilka rybek, ale nie będą miały swobody i jest to bardzo niemoralny sposób znęcania się nad zwierzętami.

2. Jak odprowadzisz ciepło z takiego komputera? I co z konserwacją? Będziesz wylewać wodę przed każdym otworzeniem bocznego panelu?

3.  Teraz weź pod uwagę wszystkie inne zdarzenia (losowe): jak będziesz karmić rybki? Co jeżeli zabraknie prądu? Czy komputer (a raczej jego woda) będzie w idealnej temperaturze 21C? Co z insulacją wody od kabli i zasilacza?
komentarz 21 listopada 2020 przez Poczatkujaca s z.o.o Obywatel (1,860 p.)
Tego dokładnie nie wiem, ale widziłam takie komputery duże komputery nie ja zwykły PC tylko wielkości akwariumu w to wkomponowanę części jakoś to tam było wszystko odprowadzane.

Dlatego pytam może ktoś wie jak dokładnie.
komentarz 22 listopada 2020 przez techno16 Gaduła (4,780 p.)
aaaa to wszystko zmienia :D

koszt takiego akwarium to na bank powyżej 20 tyś złotych. Poszukaj kogoś kto takie akwarium zbuduję, bo kupić praktycznie się nie da.
komentarz 22 listopada 2020 przez Poczatkujaca s z.o.o Obywatel (1,860 p.)
Wiem, że kupić się nie da :) te które zrobiło na mnie wrażenie kosztowało jakieś 25 000$ około więc zdaje sobie strawę z cen
0 głosów
odpowiedź 21 listopada 2020 przez VBService Ekspert (251,170 p.)

Może, żeby "wilk był syty i owca cała" wink wstaw na jednym z boków 12" tablet z uruchomionym wygaszaczem ekranu lub wideo - rybki w akwarium (cienki lcd jak chcesz większy ekran i (lub) rasberry pi lub druga karta graficzna podłączona do tego lcd-ka wink). 

komentarz 22 listopada 2020 przez edwardkraweznik Dyskutant (9,930 p.)
Rozumiem ale nie bądź naiwna... to co widzisz na zdjęciach i filmach to wiesz... film trwa powiedzmy 10 minut. jakby ci pokazać kanarka w klatce w komputerze to też uwierzysz że jest ok ?

Akwaryści ładują grube pieniądze w swoje hobby właśnie po to aby tym wodnym żyjątką było jak najlepiej. A i tak nie jest idealnie (ataki glonów, itp...)

To co widzisz na zdjęciach ma się nijak do tego co jest w akwarium... biologia w akwarium musi być, a ta biologia to właśnie glon, syf na dnie, odchody ryb, gnijące rośliny. Ogranizmy typu oczliki, stułbie, ślimaki, rozwielitki, itp...

W krewetkarium nie ma odchodów ryb ale są oczliki i dafnia, w akwarium z rybami nie ma oczlików ale jest kupa kupek na dnie po rybach...

filtr tego nie wciągnie...

Daj sobie siana z akwarium w komputerze albo zakładaj normalne akwarium ale najpierw poczytaj o tym...
komentarz 22 listopada 2020 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)
Prąd i woda to jest niebezpieczna kombinacja. Oczywiście w warunkach fabryki można zbudować np. pralkę, która łączy te dwa żywioły i działa, ale to wydaje się zbyt ryzykowne w wydaniu domowym/amatorskim. Nawet sama podniesiona wilgotność powietrza może niekorzystnie wpłynąć na trwałość elementów elektronicznych.
komentarz 22 listopada 2020 przez Poczatkujaca s z.o.o Obywatel (1,860 p.)

@Oscar - to, że prąd i woda, to nienajlepsze połączenie to ja wiem.

Dlaego pytam, jak?

1
komentarz 22 listopada 2020 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)
Kiedyś w Młodym Techniku, w ramach działu Zrób to sam przedstawiono projekt oscyloskopu. W tamtych czasach oczywiście miał lampę, no i kupę innych części. W opisie znalazło się takie zdanie (mniej więcej oddaje sens) - "celowo wyjaśniamy działanie tego urządzenia jedynie ogólnie. Jeśli ktoś na podstawie tego opisu jeszcze czegoś nie rozumie to znaczy, że lepiej niech się nie zabiera za jego budowę."
komentarz 22 listopada 2020 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)
Proponowałbym taki trochę fake z tym komputerem - tzn akwarium wmontowane w obudowę od komputera, w tle "zmodowana" płyta główna, która nie działa, ma tylko podłączone do prądu jakieś bajeranckie wiatraczki + kilka ledów, całość zasilana zewnętrznym (daleko) małym zasilaczem (tylko wiatraczki i ledy). Jak już koniecznie trzeba udawać, że ten komputer działa to gdzieś w obudowie (u góry, np w miejscu zasilacza) zamontować malinkę. Jedyny prąd wewnątrz to niskie, bezpieczne napięcia i mała moc. To taka koncepcja na początek, ale to chyba max na ile można się posunąć, zakładając że mamy prawdziwe akwarium.
0 głosów
odpowiedź 22 listopada 2020 przez Poczatkujaca s z.o.o Obywatel (1,860 p.)
Jak działają podzespoły pod wodą chodzi mi o płytę głowną, procesor, wentylator itp?

Jak to się technicznie dzieje, że działa podwodą i się nie psuje?

Skoro komputer po zalaniu się psuje.

Może mi to ktoś jakoś wyjaśnić ?

Bardzo mnie to męczy.
komentarz 22 listopada 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Nie działa. Musisz znaleźć ciecz, która nie przewodzi prądu.
komentarz 22 listopada 2020 przez edwardkraweznik Dyskutant (9,930 p.)

Witaj..

Kiedyś czytałem o takiej specjalnej wodzie, nazywają to woda destylowana.

Od razu zaznaczę, że ryba w takiej wodzie nie przeżyje

komentarz 22 listopada 2020 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)
W destylowanej też nie będzie działał. Woda ma duża przenikalność dielektryczną i po zanurzeniu w wodzie pojemność elektryczna pomiędzy przewodami/ścieżkami rośnie kilkadziesiąt razy. A nawet w powietrzu to pewien problem przy częstotliwościach występujących w komputerze.
komentarz 22 listopada 2020 przez edwardkraweznik Dyskutant (9,930 p.)
tak też nie będzie ale tylko dlatego, że nie jest technicznie możliwe uzyskanie czystego h2o
0 głosów
odpowiedź 22 listopada 2020 przez Poczatkujaca s z.o.o Obywatel (1,860 p.)
A chłodzenie komputera wodą lub olejem, jak to się ma do rzeczy ??

Jest coś takiego.
komentarz 22 listopada 2020 przez edwardkraweznik Dyskutant (9,930 p.)
komentarz 23 listopada 2020 przez Poczatkujaca s z.o.o Obywatel (1,860 p.)
dzięki

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 354 wizyt
pytanie zadane 23 grudnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez Theawilo Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 160 wizyt
pytanie zadane 10 grudnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez fanpajny Obywatel (1,610 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 223 wizyt
pytanie zadane 3 lipca 2020 w Sprzęt komputerowy przez asdsad Początkujący (420 p.)

92,452 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,074 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...