• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Szary pasek po wywołaniu localpost/quiz - kurs MySQL

Object Storage Arubacloud
0 głosów
122 wizyt
pytanie zadane 21 listopada 2020 w Nasze poradniki przez Maciej Kotwica Nowicjusz (120 p.)

Hej,

Odnoszę się do tego kursu: https://www.youtube.com/watch?v=99JAI24Zd24&t=932s&ab_channel=Pasjainformatyki

Pisze ponieważ nie wiem w czym tkwi problem otóż po wpisaniu w przeglądarkę localhost/quiz wyświetla mi się szary pasek.

Zweryfikowałem porady dla innych użytkowników, niestety problem dalej u mnie występuje. Dodam, że jestem totalnie zielony w temacie.

Używam MAMPa, ponieważ XAMPP nie działa na moim Macu.

Na MAMPie nie mam problemu z połączeniem się z serwerem, jedyna różnica jest taka, że localhost różni się nazwą i odwołuje się do portu 8888, dlatego w przeglądarce wpisuje localhost:8888 by się z nim połączyć.

Zatem, w folderze quiz i w pliku dbconnect.php zmieniłem host na "localhost:8888", jednak dalej widzę jedynie szary pasek.

Usunięcie wiersza poniżej niczego nie zmienia.

1

ini_set("display_errors", 0); 

 

Czy ktoś mógłby mnie wesprzeć w temacie?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 22 listopada 2020 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Na razie przywróć linijkę z ini_set() ale zmień 0 na 1 (lub upewnij się w konfiguracji php - gdzieś powinien być taki plik jak php.ini - że ta opcja jest tam globalnie włączona). Ustaw i sprawdź czy coś się pojawi. Chodzi o to, aby interpreter mógł pokazać ewentualne błędy i mając błąd będzie łatwiej pomóc niż zgadywać. Dodatkowo możesz ustawić, aby baza danych wyrzucała na pewno wszystkie błędy jako wyjątki: https://stackoverflow.com/a/14578644/6489188

Zatem, w folderze quiz i w pliku dbconnect.php zmieniłem host na "localhost:8888"

Prawdopodobnie problem (lub jeden z problemów) będzie też tutaj. Jak rozumiem na port 8888 ustawiłeś serwer www, który pokazuje stronę, a w pliku dbconnect.php jako host powinien być podany host bazy danych. Zapewne będzie to po prostu localhost (choć nie znam tego serwera) i nie będzie to port 8888, bo pod nim jest już serwer www. Bardzo możliwe, że będzie to domyślny port bazy MySQL, wtedy nie będzie trzeba wcale go podawać. Możesz tak spróbować i włączyć wyświetlanie błędów, wtedy baza pokaże na jakim etapie jest problem.

PS pozwoliłem sobie ukryć Twój komentarz w starym temacie innego użytkownika, skoro tutaj założyłeś nowy wątek

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 172 wizyt
pytanie zadane 19 września 2020 w SQL, bazy danych przez cappello01 Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 249 wizyt
pytanie zadane 2 października 2016 w Systemy operacyjne, programy przez jestembotem Użytkownik (610 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 387 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2016 w Offtop przez Mateuszglowa Nowicjusz (120 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...