• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kraków studia prywatne czy publiczne

Object Storage Arubacloud
0 głosów
197 wizyt
pytanie zadane 21 listopada 2020 w Offtop przez mattzaq Nowicjusz (200 p.)
Cześć,

na początku zaznaczę że zdaje sobie sprawę że na tym forum było kilka podobnych wątków, ale nie odpowiedziało mi dokładnie na moje pytania więc zapytam tutaj.

Jestem tegorocznym maturzystą i chciałbym się dowiedzieć która uczelnia (tylko w Krakowie) będzie najlepsza dla mnie , waszym zdaniem. Więc jest to kwestia indywidualna , więc może powiem coś o sobie na wstępie.

Programowania zacząłem się uczyć w gimnazjum , sam dla siebie, pierwsze to był jakiś C++ , później coś tam próbowałem w innych językach, ale aktualnie chciałbym iść w strony internetowe, raczej od strony design/front-end. Chciałbym na studia iść tak dla siebie, czy ukończyć je, mieć papier i tyle. Raczej chodzi o wykształcenie wyższe, które może mi się przydać kiedyś tam , niż z samą myślą że nauczę się czegoś niewiadomego. A programowania mogę uczyć się sam we własnym zakresie co też czasem robię. Jak chodzi o zdawanie matury to będzie to rozszerzony angielski oraz matematyka, jestem w tych przedmiotach powiedzmy 4-kowym uczniem, myślę o napisaniu rozszerzeń realnie w granicy 70% z każdej. Aktualnie liceum mat fiz. Prawdopodobnie studia byłyby to zaoczne na kierunku informatyka.

Stąd też pytanie:

1. Czy w mojej sytuacji lepiej wybrać mi uczelnie prywatną jak (WSEI Kraków lub Krakowska Akademia) czy może Politechnika Krakowska?

- Nie celuje w AGH bo raczej może być trudno na kierunek informatyka

2. Myślę o zaocznych, czy to dobra myśl , czy może lepiej iść na dzienne , w tym przypadku byłoby to dzienne na prywatnej uczelni lub zaoczne na Politechnice?

3. Zdaję sobie sprawę że coraz mniej pracodawców patrzy na papier , w każdym razie lepiej się patrzy na papier po publicznej jak PK czy po prywatnej, gdzie jak patrzę na program studiów prywatnych to mamy jakieś takie odrębne dziedziny jak Front-end czy e-biznes , gdzie wiele nauczycieli to pracownicy etatowi w firmach, a nie tylko wykładowcy z zawodu?

 

Jeszcze dodam, że prosiłbym nie odradzać mi studiów, tak zdecydowałem przez 3 lata liceum myśląc o tym i chciałbym po prostu je ukończyć.

Liczę na konkretne odpowiedzi.

Pozdrawiam

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 21 listopada 2020 przez niezalogowany

Wydaje mi się moim skromnym zdanie że lepiej mieć wykształcenie kierunkowe niż go nie mieć...

Reszta zależy od zasobności Twojego portfela ...smiley Preferencji i indywidualnych potrzeb i predyspozycji..

Warto studiować !!! Tylko trzeba się skupić nad tym co się robi ...Konsekwentnie i wytrwale ...

Studiuj jeśli masz na to ochotę Ale nie zapominaj o samorozwoju ,skupieniu na Celu do którego dążysz !

Pozdrawiam Serdecznie cool

 

komentarz 21 listopada 2020 przez mattzaq Nowicjusz (200 p.)
No tak to wiem. Jak chodzi o portfel to bez ograniczeń. Tylko pytanie czy prywatna czy publiczna.
komentarz 21 listopada 2020 przez niezalogowany

jeśli bez ograniczeń ...devil to wybrałbym studia za granicą ....cool

Make a good Choice wink

komentarz 21 listopada 2020 przez mattzaq Nowicjusz (200 p.)
Ale raczej chciałbym zostać w Krakowie
1
komentarz 21 listopada 2020 przez niezalogowany

Zrób dobry research i dokonaj wyboru....Spokojnie bez emocji na zimno nie spiesz się ...

Możliwość dokonania własnego wyboru jest jedną z najpiękniejszych rzeczy jakie przytrafiły się człowiekowi ....cool

 

–1 głos
odpowiedź 21 listopada 2020 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)

Chciałbym na studia iść tak dla siebie, czy ukończyć je, mieć papier i tyle.

po co Ci ten papier?  Dla siebie, okej zrozumiem. Ale w kwestii znalezienia pracy nie da Ci nic.  Szczególnie tym bardziej nie da Ci nic, skoro idziesz "byle mieć papier". A realnie rzecz biorąc ten papier nie jest potrzebny do niczego, nawet nikt Cie o to nie zapyta co studiowałeś, czy w ogóle studiowałeś. Równie dobrze możesz iść na rolnictwo....

Co innego jakbyś chciał coś wyciągnąć ze studiowania.  Ale ten papier po studiach, to taki sam papier jak matura w kwestii pracy programisty :) 

 

w każdym razie lepiej się patrzy na papier po publicznej jak PK czy po prywatnej,

 ale nie patrzy się na papier [ chodzi o ukończenie wyższego wykształcenia, studiów] , bo tego nawet przy przyjmowaniu do pracy nikt nie widzi, nikt nie prosi Cię o coś takiego nawet... i generalnie masz go tylko ty :D. 
Ja nie chce odradzać, ale nie widzę sensu z takim podejściem,  generalnie to co wybierzesz jest w tym wypadku nie istotne. 

Na dziennych pracować nie dasz rady raczej. 

1
komentarz 21 listopada 2020 przez mattzaq Nowicjusz (200 p.)
Tylko ty patrzysz na to z perspektywy, papier , koniec uczelni ---> praca do emerytury. Ja myślę trochę inaczej , dlatego napisałem żeby nie wypowiadały się osoby by odradzić studia , a raczej pytanie było jakie studia.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,577 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 497 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez k4m3k Początkujący (360 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 624 wizyt
pytanie zadane 18 lipca 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez programer Obywatel (1,190 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...