• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Joomla! Krytyka i wycena strony

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
547 wizyt
pytanie zadane 18 listopada 2020 w Nasze projekty przez w2 Obywatel (1,110 p.)

Cześć,

CMS Joomla! Strona do oceny i wyceny.
http://bttalk.pl/


Moja pierwsza strona w Joomla, chciałbym wiedzieć jak ją usprawnić i co poprawić na lepsze. Krytyka merytoryczna- pożądana.
Nie jest zbudowana w oparciu o szablon. Ma własny projekt.
Są rzeczy które można poprawić, a na razie nie znalazłem na nie rozwiązania, np.:
1) podczas przeglądania na smartfonie, jest zauważalny przeskok zdjęć na stronie: Home; zdjęcia przeskakują, dopasowując się..? Do czego się dopasowują? Z czym to może być związane?
2) po wysyłaniu maila z formularza kontaktowego, jeśli nie wypełni się wszystkich rubryk- wyskakuje systemowe powiadomienie. Wyskakuje na topie strony, przez co jest trudniej zauważalne. Chciałbym mieć możliwość ustawiania pozycji dla powiadomień, najlepiej w pozycji nad samym formularzem. Jakieś inne pomysły?

---
Teraz pytanie podstawowe- jaka wycena?

Zawartość:
1- cms: pełna edytowalność przez klienta
2- indywidulany projekt (koncepcja; wdrożenie; grafiki; kompozycja; wybrane i dostosowane elementy interfejsu);
3- RWD- dopasowana do urządzeń mobilnych;
4- SEO (tutaj też jestem otwarty na krytykę) + podłączenie do Google;
5- optymalizacja (tu można jeszcze rzeczy poprawić);
6- migracja i instalacja na serwerze;
7- 2h szkolenia z systemu w cenie.
dodatki:
- dużo poprawek (>przekraczających 3, zawarte w zwykłej cenie projektu)
- dużo funkcjonalności (pierwotna wersja bardziej rozbudowana + kilka stron więcej. Może będzie dodatek.)
- możliwość dalszej współpracy na projekcie.

(Na marginesie: jeśli jesteś zainteresowany kursem angielskiego we Wrocławiu- powołując się na wykonawcę strony - możesz dostać dodatkową zniżkę od ceny.
- Sekretariat, halo? Słucham?
- Tak? Halo? A mnie Panie, Wykonawca przysłał!
)

3 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 18 listopada 2020 przez techno16 Gaduła (4,780 p.)

Ledwo widać ten i inne teksty na biało czarnym tle:

 

Niebieskie linki niezbyt ładnie się komponują z pomarańczowym tłem, ale może takie było założenie. 

Ode mnie to tyle :P

komentarz 18 listopada 2020 przez w2 Obywatel (1,110 p.)
Zanikająca biała czcionka na szarym tle- takie było założenie. Efekt jest dynamiczny- nie zatrzymujesz się na tym zdjęciu, kiedy przeglądasz stronę z góry-na dół.
Co do stopki, dużo zależy od kolorystyki i spersonalizowanych własnych wyświetlaczy. U mnie jest to czytelne.
Co do zmiany tego koloru- już go wielokrotnie ćwiczyłem jako odcień niebieskiego/granatowego. Może trzeba zrezygnować z tego koloru całkowicie- to też rozważam.
1
komentarz 19 listopada 2020 przez niezalogowany
Ja bym dodał cień pod tymi napisami, aby właśnie w sytuacji kiedy są jasne zdjęcia było widać ten napis.
1
komentarz 29 kwietnia 2021 przez janzw4 Bywalec (2,050 p.)

@willet2,
 "Zanikająca biała czcionka na szarym tle- takie było założenie." Pomysł fajny ale wygląda to amatorsko bo np. na zdjęciu tam chyba z londynu z tą budką telefoniczną, to tam ten napis tylko w połowie zanika więc no raz zanika raz nie i moim zdaniem jak już robić takie zanikania, to naprawdę je robić a nie że o dobra zanika no coś tam zanika to zostawiamy. Co do tego zanikania to jest jeszcze problem że np, na pierwszym zdjęciu, użytkownik sam musi sobie odpowiednio strone zesscrolować aby móc komfortowo przeczytać napis bo jak zjedzie trochę do góry no to mamy białe na białym i jest to nieczytelne. Cała strona ogólnie spoko.

0 głosów
odpowiedź 8 lutego 2021 przez coleopter Nowicjusz (180 p.)

Powtórzę po innych, ale:

-na jasnym tle nie jest czytelny ten kolor czcionki.

-podświetlanie linków na ten granatowy kolor kojarzy się z niedopracowaną starą stroną, szczególnie na tym tle

-samotna ikona Facebooka na górze wygląda... samotnie

-favicon jak dla mnie słaby, ale to może być kwestia mojego gustu - tym się nie przejmuj

- w tej części, w paskach wyśrodkowanie tekstu delikatnie ściąga ku górze

Poza tym super strona. Chętnie zobaczyłbym jak wygląda CMS. Jeśli chcesz i możesz wrzuć demo, albo zrzut ekranu.

Jeśli CMS i kod strony pisałeś sam to ja bym wycenił na 2500zł. Z tym, że nie jestem specjalistą więc nie bierz tego za pewnik. Po prostu kilka prostych stron zrobiłem w życiu i kilka kupiłem.

komentarz 8 lutego 2021 przez w2 Obywatel (1,110 p.)
edycja 8 lutego 2021 przez w2
Dzięki za uwagi.

-Jasny kolor czcionki zlewający się z tłem- pytanie jest: czy możesz przeczytać opis. Możesz, bo jest dynamiczny. Wiec nie jest to błędem- tylko zamierzeniem projektowym. Uzasadnienie jak wyżej. Zleceniodawcy się podoba i mi też. Są odstępstwa od reguły- a nie wpływa to na zmniejszenie czytelności treści.
-Granatowe podświetlenie linków- tu jest trudno przy takim tle strony, znaleźć coś kontrastującego innego koloru.
-Nie wiem o jaką samotną ikonę FB chodzi. Chyba już jej nie ma?
-Favicon? Rzuć pomysł.
-zostało~800linii *.css- a było więcej. Praca na gotowych szablonach jest prostsza i mniej czasochłonna.
-Nasze atuty. To że na takie szczegóły (mi umknęło) zwracasz uwagę to jest +. Tyle że w tym projekcie takich decyzji miałem setki. I o większym priorytecie.;P

Wybrałem ten framework cms:
https://www.joomshaper.com/joomla-templates/helixultimate

Jest jednym z najlepszych na rynku i najbardziej przyjaznych użytkownikowi. Obecnie testuje "Gantry"- ale on jest jakiś dziwny i nieintuicyjny (może za krótko go testowałem), i ma zdecydowanie mniej opcji (ale jest w pełni darmowy).

Tu zestawienie i porównanie frameworków wciąż aktualne w 2021:
https://www.templaza.com/blog/top-7-powerful-joomla-template-frameworks-2020.html
0 głosów
odpowiedź 7 lutego 2022 przez japper12321 Obywatel (1,010 p.)

uzyj ssl'a, o ile wiem na webd.pl nie ma letsencrypta, wiec uzyj zerossl (trzeba proces ponawiac co 90 dni),

wymus go,

dopracuj  kolorystyke i zrub;p align center

  • ETag Support
  • zły JavaScript Placement

imagesy mają mieć korde ALT="wypelniony a nie pusty" ZEBY strona byla dobrze indeksowana,

zrób lepsze grafiki

no i co to ma byc? 71111550-1410333092448150-1953720699566686208-n_thumb.jpg

masz sporo do nauczenia

ja bym tego nie wzial i za szesc dych

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 333 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2018 w HTML i CSS przez necik Początkujący (430 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 540 wizyt
pytanie zadane 28 października 2015 w HTML i CSS przez Kamil.eF Początkujący (410 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 163 wizyt
pytanie zadane 5 lutego 2020 w Inne języki przez xxx1990 Początkujący (490 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...