• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Brak konta administratora w Windows 10

Object Storage Arubacloud
0 głosów
811 wizyt
pytanie zadane 17 listopada 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Rafael Ale Nie Santi Nowicjusz (140 p.)

Witam, 

Jestem tu nowy i liczę na pomoc. 

O co chodzi? Bawiłem się trochę w nadawanie kontom uprawnienia administratora. Doszło do tego, że odebrałem sobie uprawniania administratora na koncie użytkownika i nie mam możliwości zalogowania się na konto administratora. 

Wszelkie sposoby typu:

- włączenie wiersza poleceń z uprawnieniami administratora nie działają, gdyż nie mam tych uprawnień.

- w panelu sterowania też nic nie mogę zrobić, bo każe mi podać nazwę i hasło konta administratora, do którego nie mogę się zalogować 

Za każdym razem pojawia mi się okno:

 

Tak jak widać, nie mam nawet możliwości wybrania opcji "Tak", i wyskakuje mi coś takiego za każdym razem, kiedy jakieś polecenie wymaga uprawnienia administratora. 

Liczę na wyrozumiałość i pomoc. 

Z góry dziękuję,

Pozdrawiam ;) 

komentarz 17 listopada 2020 przez techno16 Gaduła (4,780 p.)
Może zapomniałeś hasła? To jest niemożliwe, żeby usunąć administratorowi prawa z innego konta użytkownika. Możesz wstawić jeszcze jakiś screenshot z panelu sterowania (zakładki user accounts)
komentarz 18 listopada 2020 przez Rafael Ale Nie Santi Nowicjusz (140 p.)

 

Tak wygląda panel sterowania:

 

Tak wygląda panel zarządzanie komputerem:

A to mam w ustawieniach w zakładce Konta:

Jak widać, w żadnym panelu nie mam możliwości zmiany użytkownika. Nie mogę również otworzyć powłoki PowerShella (oraz CMD) z prawami administratora (wyskakuje mi okienko, które zamieściłem w pierwszym poście).

Cała ta sytuacja pojawiła się gdy wykonałem następujące czynności: 

1. Najpierw włączyłem sobie konto administratora za pomocą wiersza poleceń PowerShell (administrator) i wpisałem: net user administrator /active:yes

2. Potem wszedłem na konto administratora (nie miałem ustawionego hasła) i zmieniłem typ konta Lenovo z administratora na użytkownika standardowego (odebrałem prawa administratora)

3. Znowu przeszedłem na konto domyślne "Lenovo", które już było tylko "użytkownikiem standardowym" i w PowerShell-u wpisałem komendę: net user administrator /active:no

 

Z tego co pamiętam, to wyglądało to właśnie w taki sposób. I teraz mam problem bo nie mogę przywrócić sobie dostępu do konta administratora. 

 

Pozdrawiam ;) 

komentarz 29 lipca 2022 przez Bubaaa Nowicjusz (100 p.)
Witam,czy udało się panu przywrócić uprawnienia?

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 499 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 722 wizyt

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...