• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Serwis komputerowy ignoruje zażalenia

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
141 wizyt
pytanie zadane 15 listopada 2020 w Sprzęt komputerowy przez AGN Nowicjusz (140 p.)
edycja 15 listopada 2020 przez AGN
Na początku chciałam poinformować, że na komputerach w ogóle się nie znam. Jestem dziewczyną dla której obsługa komputera ogranicza się do serfowania po Internecie i włączenia Worda na którym pracuję.

Jakiś czas temu mój laptop zatrzymał się na stronie Uruchamianie systemu (tam gdzie pulsuje flaga Windowsa) i nie chciał ruszyć dalej. W Internecie znalazłam, że najlepiej w takiej sytuacji przeinstalować Windowsa, a ponieważ nie mam pojęcia jak to zrobić, udałam się do serwisu prosząc o przeinstalowanie Windowsa 7.

W serwisie zaznaczyłam, że chodzi mi głównie by komputer był cichy i nie przeszkadzał mi w pracy. Wieczorem pan z serwisu do mnie oddzwonił i powiedział, że dysku głównego nawet nie da się uruchomić, więc muszę zapłacić 400 zł za nowy. Poinformowałam go, że mnie na to nie stać. Pan powiedział, że oddzwoni. Następnego dnia zadzwonił i zapytał, czy na pewno nie chcę nowego dysku za 300 zł (tak, inna cena). Powiedziałam, że nie. Poinformował mnie, że w takim razie może mi zainstalować używany dysk za 60 zł. I jak się uda zainstaluje mi Windows 10. Zgodziłam się. Myślałam, że ten pan wie co robi.

Po odebraniu laptopa okazało się że wentylator zwariował. Po pierwszym włączeniu, wyglądało to tak jakby system kończył się konfigurować. Wywaliło mi w lewym dolnym rogu znak wodny Windowsa. Pan z serwisu nawet mi go nie aktywował. Dysk cichutko szura, chrobocze, jakby mi go myszy jadły (ale cichutko). Najgorszy jest ten wentylator, który cały czas pracuje, ale z różnym natężeniem. Muszę pracować przy laptopie zakładając korki do uszu. Przez większość czasu nawet nie jest taki głośny. Ale strasznie rozprasza. Wcześniej laptop był cichutki.

Po przejrzeniu Internetu, wyłączyłam większość aplikacji, spróbowałam też zoptymalizować Windowsa po obejrzeniu filmików na YT. Wentylator dalej pracuje. Gdy poszłam do serwisu pan, który mi reperował laptop, nawet nie chciał na niego spojrzeć, powiedział, że on się nasłuchał jak pracują laptopy i po prostu musze się do głośnej pracy komputera przyzwyczaić.

Na mój chłopski rozum ten pan mi zamontował nie używany, ale uszkodzony dysk, oraz Windows 10, przy którym mój laptop nie wyrabia. Zwłaszcza, gdy jest włączona przeglądarka internetowa. Dodam, że wentylator był czyszczony przez ten sam serwis, gdzieś w sierpniu.

Na rachunku mam napisane, że dysk ma gwarancję 1 miesiąca.

Moje pytanie, czy w takiej sytuacji, mogę iść tam ponownie, zażądać wymiany dysku i przeinstalowania Windowsa na 7? Ja od początku chciałam właśnie tą 7 wersję, a zgodziłam się na 10 tylko dlatego, że myślałam, że ten pan wie, co robi i że ten system będzie lepszy. No i nie jest. To znaczy system chodzi bez zarzutu. Tylko ten wentylator.

Bardzo proszę o poradę.
komentarz 15 listopada 2020 przez VBService Ekspert (253,340 p.)

Proszę zrobić zdjęcie telefonem naklejki na spodzie obudowy laptopa (tak jak pokazuje strzałka na obrazku) lub tyłu całej obudowy (zdjęcie) i wstawić to zdjęcie tutaj w komentarzach.

A czy oddali pani dysk ten rzekomo uszkodzony?

Tak na początek (bazując na pani opisie), ma pani prawdopodobnie słuszne obawy, że pani laptop ma za słabą konfigurację, żeby "pociągnąć" Windows 10.

komentarz 15 listopada 2020 przez AGN Nowicjusz (140 p.)
edycja 15 listopada 2020 przez AGN

Bardzo proszę. Mam nadzieję, że o to chodzi:

Tak, dysk mi oddano. Ale oczywiście sama nie mogę sprawdzić, czy jest uszkodzony, czy nie.

Zamieniono mi na używany dysk ST320LT007.

Najbardziej martwi mnie to, że serwis powie, że sama chciałam tą 10 i każe mi się odczepić. Zignorują, że poprosiłam o ten system sugerując się krótkim sformułowaniem pana, że "jak się da". Zwyczajnie liczyłam na jego profesjonalizm.

P.S.: dziękuję blush

komentarz 15 listopada 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
(nie jest dobrym pomysłem publiczne pokazywanie klucza systemu operacyjnego - radzę wyciąć ten fragment ze zdjęcia)
komentarz 15 listopada 2020 przez VBService Ekspert (253,340 p.)
edycja 15 listopada 2020 przez VBService

Czy to ten model. Sprawdzam czy dobrze rozszyfrowałem z naklejki: samsung np300v5a-s03pl. Po naklejce widać rok produkcji 2011, czyli już prawie 10 letni komputer. Teoretycznie da się zainstalować Windows 10, a dokładniej specjalną nieoficjalną wersję Litle (lekka wersja okrojona o wszystkie zbędne "wodotryski" z Redmond + Moja autorska konfiguracja wink), no i bez upgrade-tu pamięci ram się nie obejdzie. (min. 8GB)

komentarz 15 listopada 2020 przez AGN Nowicjusz (140 p.)
Tak, to ten sam model.

Czy w takim razie, myśli pan że mogłabym pójść do serwisu i w ramach reklamacji poprosić o przeinstalowanie na Windowsa 7?
komentarz 15 listopada 2020 przez VBService Ekspert (253,340 p.)

Nikła szansa po pani opisie widać, że panowie z serwisu nie do końca wiedzą co robią, smiley ale proszę próbować. Pani przypadek to nie jest dla nich "szybki zarobek", będą próbowali panią "spławić".

komentarz 15 listopada 2020 przez AGN Nowicjusz (140 p.)

Dziękuję za odpowiedź. Przynajmniej jutro spróbuję. Zobaczymy jak to będzie blush

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 297 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 161 wizyt
pytanie zadane 6 lutego 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Cepepe Początkujący (260 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 247 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2018 w Sprzęt komputerowy przez Stifle132 Nowicjusz (120 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...