• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

AVR - problem z biblioteką V-USB

Object Storage Arubacloud
0 głosów
307 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2020 w Mikrokontrolery przez Mavimix Dyskutant (8,390 p.)

Zacząłem przygodę z biblioteką V-USB. Chcę zaprogramować klawiaturę, która będzie "Klikała" klawisze CTRL+ALT. W tym celu lekko zmodyfikowałem jeden z gotowych projektów - link . W tym celu zmiany wprowadziłem w tych liniach:

//linia 150
#define KLAW_DELETE	42
#define ALT_PRAW	230 
#define ALT_LEW	226 
#define CTRL_LEW	224

Wartości definicji wzięte z tej strony (od strony 53).

//linia 204
static const uchar  keyReport[NUM_KEYS + 1][2] PROGMEM = {
/* none */  {0, 0},                     /* no key pressed */
/*  1 */    {0, KEY_A},
/*  2 */    {0, KEY_B},
/*  3 */    {0, KEY_C},
/*  4 */    {0, KEY_D},
/*  5 */    {0, KEY_E},
/*  6 */    {0, KEY_F},
/*  7 */    {0, KEY_G},
/*  8 */    {0, KEY_H},
/*  9 */    {0, KEY_I},
/* 10 */    {0, 0},
/* 11 */    {0, 0},
/* 12 */    {MOD_CONTROL_LEFT, ALT_PRAW}, //CTRL+ALT
/* 13 */    {0, KEY_J},
/* 14 */    {0, KEY_K},
/* 15 */    {0, KEY_L},
/* 16 */    {0, KEY_M},
/* 17 */    {0, KEY_N},
};

Z jakiegoś powodu "klikanie" klawiszy przez uC (AtMega8) nie działa (sprawdzam to podłączając mikrokontroler do PC i klikając na prawdziwej klawiaturze DEL - powinno się wyświetlić to "charakterystyczne" niebieskie okno zarządzania systemem (Windows 7). Nie mam pomysłu dlaczego tak się dzieje. W jaki sposób mogę osiągnąć swój cel, aby klawiatura avr klikała te klawisze?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 listopada 2020 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)
Może od początku, czy komp widzi tą twoją ATmegę jako klawiaturę (menadzer urządzeń)? Inne "klawisze" działają?

Jesteś pewny, że naciśniecie CTRL-ALT na jednej klawiaturze i DEL na drugiej to to samo co CTRL-ALT-DEL na jednej? Pod USB komp rozróżnia poszczególne urządzenia.
komentarz 14 listopada 2020 przez Mavimix Dyskutant (8,390 p.)
1. Tak, PC widzi to jako klawiatura, inne klawisze bez problemu działają.

2. Nie jestem pewien, ale skoro działają takie kombinacje jak SHIFT+PRAWY-ALT z uC i 'a' z klawiatury co w rezultacie daje 'Ą'  (sprawdzane, działa) to czemu CTRL+ALT+DEL miało by nie zadziałać?
komentarz 14 listopada 2020 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)
To może sprawdź doświadczalnie, przy pomocy drugiej normalnej klawiatury USB czy taka kombinacja działa, bo może tu być sprawa systemu a nie twój błąd.
komentarz 15 listopada 2020 przez Mavimix Dyskutant (8,390 p.)
chwilowo nie mam dostępu do drugiej klawiatury, ale jak tylko będę miał to zobaczę i dam znać co i jak

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 112 wizyt
pytanie zadane 3 lutego 2020 w Mikrokontrolery przez Mavimix Dyskutant (8,390 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 198 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2020 w Mikrokontrolery przez Mavimix Dyskutant (8,390 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 162 wizyt
pytanie zadane 6 maja 2019 w Assembler przez Cixo Gaduła (4,070 p.)

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,559 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...