• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[Laptop] Upgrade laptopa

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
120 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2020 w Sprzęt komputerowy przez BieJaku Nowicjusz (160 p.)
Hej!

Kupiłem ostatnio po taniości laptopa Samsung NP360V5C z i5-3210M, Radeonem 7670M i 8gb ram(dwie różne kości, jedna 1600 druga 1333).

Komputer kupiłem z zamiarem grania w Dead By Daylight. Jednak trochę mu brakuje żeby na minimalnych grało się komfortowo. Co mogę wymienic w lapku żeby go przyśpieszyc i zeby to miało ręce i nogi? Słyszałem że w tym lapku jestem w stanie procek wymienic, ale nie wiem czy to ma sens czy np. nie lepiej wsadzic sensowne kosci ram i dysk zmienic na ssd.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 14 listopada 2020 przez forumall Gaduła (4,310 p.)
Witam, demon prędkości to nie jest, ale dysk SSD z Pewnością nieco pomoże.
komentarz 14 listopada 2020 przez BieJaku Nowicjusz (160 p.)
ok. co do procka. czy zmiana powiedzmy na jakiegoś i7 którego wspiera moja płyta główna będzie działała na korzyśc w słabszych grach? Nie zależy mi na full ustawieniach, tylko żeby było to grywalne na minimum ;)
komentarz 14 listopada 2020 przez forumall Gaduła (4,310 p.)
W laptopie nie za bardzo masz taką możliwość !!!
0 głosów
odpowiedź 15 listopada 2020 przez niezalogowany
Wszystko zależy od tego czy procek jest wlutowany w płytę główną. Jeśli nie to warto go wymienić chociażby po to żeby trochę odciążyć kartę graficzną, której z kolei już nie wymienisz. Zmienił bym również pamięci RAM na takie same. Bo w tym momencie ta jedna spowalnia tą drugą. Wymiana dysku bardziej wpłynie na to, że poziomy w grach jak i cały system będzie ładował się szybciej, ale nie przybędzie Ci od tego FPS'ów.

Najlepiej to znaleźć specyfikację tego komputera i zajrzeć do dokumentacji. Z pewnością dużo się dowiesz co możesz wymienić, a co nie.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 88 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Ventus Użytkownik (740 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 226 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2020 w Sprzęt komputerowy przez Adam Gąbka Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 361 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez Fonzie_Foz Nowicjusz (170 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...