• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak usunąć te.. programy.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
10,231 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2015 w Offtop przez shou1 Nowicjusz (220 p.)
Witam, chciałem pobrać program i nagle pobrało mi się jakieś Chińskie ... g.. zaraz mnie  ch. "szczeli" usunąłem 3 programy pobrałęm adwcleaner przeskanowałem, przeskanowałem rónież cleanerem i antyvirusem, patrze a tutaj 4 nowe programy. m.in istartsurf,crossbrowse i jakieś chińskie no strzeli mnie zaraz okrutnie.

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 18 sierpnia 2015 przez Krawiec91 Pasjonat (19,600 p.)
Jak syfa na kompie złapałem to tegoż programu użyłem.
http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebytes-AntiMalware,Program,Windows,13117.html
Z efektów działania byłem zadowolony.
komentarz 18 sierpnia 2015 przez Marcins Obywatel (1,040 p.)
Paradoksalnie (do mojego komentarza wyżej), właśnie korzystając raz czy dwa z tej strony pobrały mi się również jakieś syfy i... od tamtej pory unikam dobrychprogramow...
komentarz 18 sierpnia 2015 przez Strategiusz Dyskutant (9,220 p.)
Potwierdzam. Też nim usunąłem spyware, które nieopatrznie zaakceptowałem, instalując jakiś program. Pod Windowsem trzeba bardzo uważać podczas instalacji darmowych programów.

Też radzę pobierać bezpośrednio od producenta programów. Serwisy typu dobreprogramy dodają własne instalatory, które domyślnie instalują dodatkowy syf.
komentarz 18 sierpnia 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Jak korzystam z niej i nigdy nie zainstalował mi się zaden "syf". Wystarczy pobierać programy z linków bezpośrednich.
komentarz 18 sierpnia 2015 przez Marcins Obywatel (1,040 p.)

Tak zrobiłem i pobrał się chaos. Może na takie fałszywe programy tam trafiałem? ^^

komentarz 18 sierpnia 2015 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)
Trzeba uważać co się instaluje.
komentarz 19 sierpnia 2015 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
O ile dobrze kojarze dobreprogramy maja dosc sprytnie w swoim instalatorze ,czy downloaderze, schowane zgode na instalacje jakiegos syfu. Przeklikujac przez kolejne Dalej masz do wyboru akceptacje i odmowe. Wiekszosc akceptuje nawet bez spojrzenia no to się instaluje. Jesli dostajesz jakis zewnetrzny instalator to juz znak ze trzeba byc uwaznym.
komentarz 19 sierpnia 2015 przez Eerie Mądrala (7,130 p.)
Malwarebytes Anti Malware to dobra rzecz, ale pobierajcie z oficjalnej strony a nie z dobreprogramy. Dobreprogramy to ujowa strona, nie ufam im.
0 głosów
odpowiedź 18 sierpnia 2015 przez shou1 Nowicjusz (220 p.)
Odrazu jak to napisałem pobrał się kolejny AnyProtect no trzymajcie mnie bo zaraz mnie coś strzeli.
komentarz 18 sierpnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)

@Dorion300 Święta racja.

komentarz 18 sierpnia 2015 przez Marcins Obywatel (1,040 p.)

A nie robiłem tego? Robiłem. Latałem, usuwałem, restartowałem, czytałem fora (niektóre podejrzane) i prędzej czy później rozkładałem ręce. Nie popadajcie w skrajność! Nie robię formata co 2 miesiące ani nikogo do tego nie namawiam indecision

Niektóre wirusy wyciskające z komputera 100% uruchamiają się po każdym usunięciu ich z procesów, robiłem tak od ręki... Mało tego, tak się dobrze kryją, że na liście programów do usunięcia w panelu sterowania ich nie było i można było wróżyć z fusów, gdzie mogą być. Pamiętajcie też, że niektórzy dzielą komputer z kimś innym, i nie są świadomi wszystkiego co się dzieje.

Dość tej filozofii. Ileż można. Pewne rzeczy trzeba poczuć na własnym tyłku.

komentarz 18 sierpnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)

Dość tej filozofii. Ileż można. Pewne rzeczy trzeba poczuć na własnym tyłku.

A no właśnie wydało się... Jeśli masz takie problemy to nie umiesz kożystać z komputera i tyle. Przepraszam za to, że jestem taki mało miły ale ten temat mnie od dawna denerwuje.

Mówisz, że programu nie ma w panelu sterownania. Dziwne by było jak by tam się znalazł. Jeśli usuwasz wirusy z Windowsowego managera to naprawdę źle robisz. Windowsowy manager NIGNY nie usuwa całego programu NIGDY! Zawsze zostają składniki. Obojętnie czy usuwasz Firefoxa, czy wirusa zawsze Windows zostawia pewne pliki w systemie tworząc ogólno pojęty syf. 

komentarz 18 sierpnia 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Jak ci się "same" instalują ci się syfy i letwo uszedłeś z życiem z "asystentem pobierania" od dobreprogramy to się raczej nie dziwię.
komentarz 18 sierpnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)

I to jest to o czym mówię nauczmy się pobierać programy. Mówię całkiem serio... Strona dobreprogramy.pl nie jest w cale zła, tylko trzeba umieć z niej kożystać.

Teraz zapewne macie mnie za idiotę xD Mówicie ale jak to? To jest bardzo proste... Pobierajmy pliki źródłowe, a nie to co mamy pod nosem np.

Przepraszam, za jakość ;) rysowane w Gimpie przez 5s

0 głosów
odpowiedź 18 sierpnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)

Programy też trzeba umieć pobierać... Ja osobiście nie rozumiem jak można sobie zrobić syf na PC...

W takich sytuacjach google jest bardzo pomocny np. jak usunąć istartsurf, artykułów jest pełno wystarczy trochę chęci wink

komentarz 18 sierpnia 2015 przez Marcins Obywatel (1,040 p.)

Siedziałem nad tym kiedyś godzinami, włącznie z ,,profesjonalnymi" forami pokroju Microsoft i guzik. Mają x1000 rozwiązań, a użytkownikowi zawsze trafiało się 1001... Komputery generują tyle kwadrylionów błędów, że grupka informatyków na jednym forum nigdy sobie z tym nie poradzi (mówię cały czas o tych fachowych forach, stworzonych do pomocy z błędami, złośliwym oprogramowaniem).

Nie wiem... może mam pecha? Format zawsze jest dla mnie szybszy. A od dwóch lat unikam strony nie-oficjalne smiley do minimum...

komentarz 18 sierpnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
Polecam także Kaspersky. Sprawdza ile osób pobrało daną aplikacje i wystawia opinię o wydawcy (nawet jeśli jest unknown)
komentarz 18 sierpnia 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
@COLD coś pokroju System Explorer?
komentarz 18 sierpnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)

NW co to za program, Kaspersky działa tak, że klikasz prawym przyciskiem na plik np. program.exe i dostajesz komunikat ile osób pobrało tą aplikację używając programu kaspersky. Czy program jest zaufany, czy ma luki w oprogramowaniu, które pomogają cyberprzestępcom, w jakich krajach jest najczęściej pobierany, kiedy zyskał popularność itp. bardzo, bardzo przydatne wink

0 głosów
odpowiedź 18 sierpnia 2015 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)

przeskanuj kompa kaspersky remove tools  

oraz spybot

a na koniec combofix

a jak już to nie pomoże to przywróc system po dacie czyli przed pobraniem i zainstalowaniem tych programów  u mnie to pomogło (wyskakujące reklamy itp.)

komentarz 18 sierpnia 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Raczej combofix'a lepiej aby nie używał....
komentarz 18 sierpnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)

@Dorion300 Dlaczego?

komentarz 18 sierpnia 2015 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
też używam czasami combofix i nic się nie dzieje z kompem
komentarz 18 sierpnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)

Ja nie używam, ale jestem ciekawy co robi ten program więc się zapytałem. Wiedzy nigdy za wiele smiley

komentarz 18 sierpnia 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Dość brutalnie skanuje i usuwa wykryte "zagrożenia".

Więc najpierw się sprawdza różnymi innymi programami które tworzą logi, a potem jeśli nie widać problemu z użyciem (np.Zalecane jest nie mieć DAEMON Tools Lite gdyź combofix za bardzo przejedzie się i usunie dość brutalnie ten program w sposób nieprawidłowy)

 

Nie wiem jak z nowszymi wersjami ale lepiej sprawdzić pod innym kątem zanim się go użyje.
komentarz 18 sierpnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
Dzięki za info :)
0 głosów
odpowiedź 18 sierpnia 2015 przez Patryk Krajewski Nałogowiec (26,170 p.)
Pobierz anti-malware malwarebytes z oficjalnej strony: https://www.malwarebytes.org/mwb-download/

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź 307 wizyt
pytanie zadane 29 sierpnia 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Plessio Obywatel (1,090 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 549 wizyt
pytanie zadane 11 września 2017 w Offtop przez fipooo Bywalec (2,880 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 15,174 wizyt

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,481 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...