• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Rapberry Pi 3b+ nie bootuje się z pendrive

Object Storage Arubacloud
0 głosów
86 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2020 w Sprzęt komputerowy przez Dziedzic Obywatel (1,180 p.)
zamknięte 12 listopada 2020 przez Dziedzic
Witam, mam problem z raspberry pi 3b+, a mianowicie gdy włączam raspberry pi z pendrive, ponieważ slot na kartę microSD mam uszkodzony, na początku pojawia się czerwona dioda, 10 sekund później zielona na jakieś 3 sekundy, później zaczyna mrugać ta zielona 3 razy, czasem gaśnie czerwona i tak w kółku, kroki które wykonałem

1) zainstalowałem raspberry pi os z oficjalnej strony

2) wyciągnąłem z zipa na pulpit

3) wypaliłem obraz raspberry pi os za pomocą win 32 imager

4) dodałem na końcu config.txt "program_usb_boot_mode=1"

5) odpaliłem raspberry pi
komentarz zamknięcia: Rozwiązałem problem
komentarz 11 listopada 2020 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Ha... tak ogólnie opisany problem, może tkwić w wielu miejscach. Na teraz:

1. Zmień pendrive na inny.

2. Zmieniaj slot USB na inny.

3. Podłącz RasPi do HDMI (być może wysyła komunikaty diagnostyczne np. o innych problemach... najczęstszy to słabe zasilanie).
komentarz 11 listopada 2020 przez Dziedzic Obywatel (1,180 p.)
Aktualnie 1 punktu nie mogę wykonać, 2 wykonywałem, a 3 mógłbyś rozwinąć?
komentarz 11 listopada 2020 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Podłącz po prostu monitor. Domyślnie RasPi wyświetla tęczowy kwadrat w czasie startu. Jeśli jest słabe zasilanie, pojawia się w prawym górnym rogu piorunek a w przypadku przegrzania termometr. Jeśli system rozpocznie start i masz np. jakiś sektor uszkodzony, wyświetli komunikat.
komentarz 12 listopada 2020 przez Dziedzic Obywatel (1,180 p.)
Nie wiem co się stało. ale tym razem zadziałało. Zamykam.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 290 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 3,293 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 5,313 wizyt

92,554 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,535 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...