• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Filmy na hostingu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
111 wizyt
pytanie zadane 10 listopada 2020 w Sieci komputerowe, internet przez pionk18 Obywatel (1,590 p.)
Witam, moje pytanie brzmi: Co mam zrobić jeśli chciałbym zrobić serwis na którym można by udostępniać filmy, chodzi mi o pamięć. Zakładając, że potrzebowałbym np 50TB gdzie mógłbym to przechowywać nie mając własnych serwerów? Chodzi mi o to że hostingi mają max po 2TB z tego co sprawdzałem. Jak się to rozwiązuje w tych czasach? Czy firmy tworzą własne serwery czy korzystają z jakiś usług?

Dziękuje z góry za odpowiedz i pozdrawiam

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 listopada 2020 przez niezalogowany
wybrane 13 listopada 2020 przez pionk18
 
Najlepsza
To zależy od wielu czynników. Taką przestrzeń jesteś w stanie jeszcze uzyskać w usługach typu Amazon AWS lub Microsoft Azure. Ale tutaj płaci się już za każdą godzinę pracy takiego serwera, więc nie wiem czy będzie to opłacalne.

Udostępnianie filmów wymaga przede wszystkim dobrego i szybkiego łącza szerokopasmowego. Co się bardziej opłaca. Wszystko zależy czy będziesz to sam serwisował, czy masz jakiś serwis i ile jesteś na to w stanie wydać. W chmurze firmy biorą przede wszystkim usługi ze względu na serwis. Nie muszą mieć własnego wewnętrznego działu IT, który będzie im to pilnował. W pozostałych wypadkach inwestycja we własny sprzęt jest bardziej ekonomiczna. Przynajmniej z punktu widzenia dużych firm.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 129 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 482 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 259 wizyt
pytanie zadane 24 października 2018 w Sieci komputerowe, internet przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...