• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

ikona VS code oraz tworzenie nowego projektu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
398 wizyt
pytanie zadane 10 listopada 2020 w Systemy operacyjne, programy przez viGor Użytkownik (740 p.)
Cześć, ostatnio zacząłem korzystać z VS code, jednak mam dwa pytania - jedno bardziej "błache", natomiast drugie bardziej konkretne:
1) dlaczego podczas gdy ikona VS code na pulpicie jest poprawna, to po uruchomieniu programu na pasku zadań ikona jest deafaultowa(mam na myśli tą białą(jakby kartkę) z zagiętym rożkiem). Być może to przez to, że zmieniłem nazwę folderu, w którym VSC było zainstalowane od początku, ale jednak skrót cały czas działa poprawnie. Jaka jest tego przyczyna, i czy wewnątrz VS code da się jakoś "wskazać" gdzie jest zainstalowany(choć wydaję się to trochę bez sensu, gdyż skoro się uruchamia ze skrótu, to teoretycznie "wie" gdzie jest zainstalowany).

 

2) wcześniej gdy używałem pyCharm'a , to tworząc nowy projekt foldery venv i .idea powstawaly automatycznie, a plik .py tworzyłem sam, jak utworzyć w ten sposób nowy projekt w VS code, oraz czy te foldery są niezbędne(czy sam plik .py by funkcjonował dobrze), choć wolałbym pozostać przy "starym" wzorcu z folderem venv oraz idea
komentarz 10 listopada 2020 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
edycja 10 listopada 2020 przez adrian17

oraz idea

Folder .idea to fundamentalnie folder tworzony przez PyCharma (nazwa od jego bliźniaczego produktu IntelliJ IDEA) i raczej żaden inny program go nie stworzy.

Ogólnie, nie oczekuj że edytor tekstu będzie automatycznie zarządzał projektem Pythonowym tak, jak dedykowane IDE do Pythona. Ale jak chcesz, to musisz poszukać odpowiednich pluginów do VSC do obsługi projektów Pythonowych.

komentarz 10 listopada 2020 przez viGor Użytkownik (740 p.)
a czy zawartość tych folderów jest potrzebna do funkcjonowania projektu ? tzn. co się dzieje jeśli ich nie ma, i co daje ich obecność
komentarz 10 listopada 2020 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
W sensie .idea? Trzyma ustawienia dla tego projektu, żeby pycharm je znał.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 144 wizyt
pytanie zadane 30 listopada 2022 w C i C++ przez Janchess Początkujący (480 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 114 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 102 wizyt

92,565 zapytań

141,418 odpowiedzi

319,604 komentarzy

61,951 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...