• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Relacja między encjami

Object Storage Arubacloud
0 głosów
122 wizyt
pytanie zadane 9 listopada 2020 w SQL, bazy danych przez Programmingc100 Bywalec (2,620 p.)
Cześć, mam pytanie. Czy klucz obcy jest niezbędny do stworzenia relacji pomiędzy dwiema encjami ? np mam dwie encje: Wycieczka i Miejsca w relacji jeden do wielu, każda z kluczem podstawowym(id_wy i id_mi) i nie bardzo wiem jak tu wstawić klucz obcy. Pierwsze co mi się nasuwa to do encji Miejsca wstawić klucz id_wy jaklo klucz obcy ale kilka wycieczek może mieć te same miejsca

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 9 listopada 2020 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)
wybrane 10 listopada 2020 przez Programmingc100
 
Najlepsza
Wycieczka może obejmować kilka miejsc i jedno miejsce może być zwiedzane podczas kilku wycieczek. Rozwiązaniem jest połączenie tabel Wycieczki i Miejsca relacją wiele do wielu. Czyli potrzebna jest trzecia tabela, w której umieścisz klucze obce referujące do kluczy podstawowych tabel Wycieczki i Miejsca, np. tabela Program
+1 głos
odpowiedź 9 listopada 2020 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

 kilka wycieczek może mieć te same miejsca

Sam sobie odpowiedziałeś.

Wycieczka dotyczy miejsca, więc to wycieczka powinna mieć ID miejsca.

komentarz 9 listopada 2020 przez Programmingc100 Bywalec (2,620 p.)
Z jednej strony tak jeśli patrzeć na to miejsce jak na miejsce docelowe a nie jak na miejsca które podczas wycieczki będą zwiedzane. Wedy właśnie ciężko mi klucz obcy stworzyć

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 257 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 823 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2016 w SQL, bazy danych przez babiak Obywatel (1,810 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 123 wizyt
pytanie zadane 1 lutego 2023 w SQL, bazy danych przez Antoni2422 Użytkownik (570 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,476 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...